Sport

Vaidišová je v krizi

Česká tenistka se trápí, opět vypadla v prvním kole.

Jako by to tušila. Nicole Vaidišová nastoupila v prvním kole grandslamového turnaje v Paříži proti Ivetě Benešové v černých šatech. Loňská čtvrtfinalista Roland Garros prohrála se svou krajankou a nejlepší kamarádkou 6-7 a 1-6.

Vše je o sebedůvěře

Naposledy se Vaidišová radovala z výhry v prvním kole v Dubaji. Pak následovaly výpadky v úvodních kolech v Indian Wells, Miami, Berlíně, Římě a teď přišla šestá porážka v řadě na pařížské antuce. Kde je kdysi tak sebevědomá Nicole?

Sebedůvěra. Právě ta rozhodla zápas s Ivetou Benešovou. Po prohraném prvním setu Vaidišová vedla ve druhé sadě ještě 1:0. Ale nevěřila si, že může zápas vyhrát, takže následovalo šest prohraných gamů v řadě.

Pomůže Nicole kouzlo Wimbledonu?

Dalším turnajem Nicole bude Eastbourne. Tenisový turnaj na trávě má připravit Vaidišovou na slavný Wimbledon. V Eastbourne bude Nicole bojovat o svou první výhru od února a o obhajobu loňského čtvrtfinále.

Změna trenéra zatím nepomáhá

Výsledkové trápení Vaidišové trvá už dlouhou dobu. Právě z tohoto důvodu se rozhodla pro radikální změnu. Ukončila spolupráci se svým nevlastním otcem Alešem Kodatem, který ji tenisově vedl od útlého věku. Zhruba v polovině dubna se na jeho místě objevil bývalý kouč Tima Henmana a Xaviera Malisse Brit David Felgate. Během trénování Henmana dosáhl britský hráč na sedm turnajových vítězství a dvě semifinále Wimbledonu. Felgateovou přezdívkou je pan Motivátor.


Jenže výsledky se ne a ne dostavit. Vaidišová sama uznala, že v poslední době nehraje vůbec dobře. "Snažím se měnit nějaké věci a zatím se to nevyplatilo. Vím ale, že jsem na dobré cestě a výsledky se dostaví. Nikdo nehraje celoročně nebo celoživotně dobře," uvedla devatenáctiletá semifinalistka Roland Garros z roku 2006.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události