Hokej

Detroit vede už 2:0 na zápasy

Pittsburgh se poučil z prvního zápasu a nehnal se tolik dopředu. Nebylo jim to však moc platné.

Domácí Detroit už v 7. minutě poslal do vedení dalekonosnou ránou Brad Stuart. Ve 12. minutě vedli Red Wings už 2:0. Postarala se o to domácí elitní řada. Pavel Dacjuk vybojoval puk za brankou, Tomas Holmström nahrál na Henrika Zetterberga a bylo to o 2 branky. Poměr střel byl v této chvíli 8-0 pro domácí !!

Bezzubí Tučňáci

Ačkoliv ve druhém dějství branka nepadla, tak Rudá křídla ničila obranu Tučňáků jedním útokem za druhým. Pokud už se Pittsburgh náhodou dostal ke kotouči, tak se jeho hráči proti dobře bránícím domácím nebyli schopní prosadit.

Nebohý Franzén dostal co proto

Pokud by někdo čekal nápor Tučňáků ve třetí třetině ve snaze vyrovnat, tak se mýlil. Tučňáci byli stejně neškodní jako v dosavadním průběhu hry a trenér Michel Therrien tak musel mít vrásky čím dál hlubší. Nepomohlo dokonce ani překopání útoků. V 50. minutě už to navíc bylo o tři branky.


Ve chvíli, kdy se hrálo 4 na 4, tak Johan Franzén poslal do sóla Vatteri Fillpulu. Ten si tvaří v tvář brankáři Marcu-Andre Fleurymu počínal jako starý mazák a nedal mu vůbec žádnou šanci. Závěr utkání okořenili hosté dvěma ostrými zákroky na Johana Franzéna a šarvátkou, kterou vyvolal Petr Sýkora najetím do brankáře Red Wings Osgooda. Na skóre se však už nic nezměnilo.

Výsledek - finále, 2. zápas:

Detroit - Pittsburgh 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Stuart (Filppula), 12. Holmström (Zetterberg), 49. Filppula (Franzén, Stuart). Rozhodčí: Joanette, Watson - Racicot, Morin. Vyloučení: 8:13, navíc Roberts, Talbot (oba Pittsburgh) 10 min. Bez využití. Střely na branku: 34:22. Diváci: 20.066. Stav série: 2:0.
Sestavy:
Detroit: Osgood - Rafalski, Lidström, Kronwall, Stuart, Lilja, Lebda - Dacjuk, Zetterberg, Holmström - Franzén, Filppula, Samuelsson - Drake, Draper, Cleary - Hudler, Helm, Maltby. Trenér: Mike Babcock.
Pittsburgh: Fleury - Gončar, Orpik, Gill, Scuderi, Whitney, Letang - Malone, Crosby, Marián Hossa - Talbot, Malkin, Sýkora - Dupuis, J. Staal, Kennedy - J. Ruutu, Hall, Roberts. Trenér: Michel Therrien.

vm, jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události