Fotbal

Půjde Koller do Sparty? Zatím spekulace

Sparta má prý políčeno na Jana Kollera. Mluvčí letenských Otava ale mluví o spekulacích.

Se spekulací přišel internetový deník idnes.cz. Kdyby se Koller objevil na Spartě, tak by to každopádně byla zajímavá situace. V roce 1996 poslali letenští Honzu do světa jako nechtěného „syna“, aby ho v roce 2008 lákali domů.

Jak šel Honza do světa

Na zkušené přitom prošel belgickými kluby Lokerenem a Anderlechtem. Následovalo asi nejúspěšnější angažmá v německé Borussii Dortmund, odkud odešel do francouzského Monaka. Ačkoliv si život v tomto městě Koller pochvaloval, tak fotbalově se mu v knížecím klubu nedařilo.

Proto se vrátil do německé bundesligy, kde o něj stál Norimberk. Jenže střelecký prach, který Kollerovi navlhnul v přímořském letovisku, svoji funkčnost v Německu rozhodně nezískal. V Bundeslize vstřelil pouhé dvě branky. Společně se svými krajany Galáskem a Blažkem se navíc s Norimberkem poroučí do druhé ligy.

Koller jako eso ve sparťanském rukávu

V zahraničí se Kollerovi nedaří, navíc je mu už pětatřicet. To je důvod, proč se začíná mluvit o jeho návratu do české ligy.Zde by chtěl dvoumetrový útočník zakončit kariéru. „Dino“ však mluví v souvislosti s působením v Gambrinus lize pouze o Bohemians 1905. Nedá se však předpokládat, že by druhou německou ligu vyměnil za druhou českou. Aktuálnější jsou tedy spekulace kolem jeho možného přestupu do Sparty. Té by mohl výrazně pomoci k dobytí českého titulu.


"Po možných posilách se Sparta začne poohlížet až v momentě, kdy bude mít trenéra," řekl k této věci mluvčí letenského klubu Jakub Otava. Zároveň však nepopřel ambice Sparty získat výraznou útočnou posilu.

Trenérem Sparty se stane na 99% Lavička

Zattímco jednání o příchodu Kollera na Spartu je v plenkách, tak angažování trenéra Vítězslava Lavičky je  téměř hotovou záležitostí. Podle Otavy je trenér české reprezentační „21“ dokonce jediným kandidátem. Je pravděpodobné, že oficiální prohlášení Sparty o jeho jmenování do funkce, se dá očekávat možná i v řádech hodin. 

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události