Sport

Uplakané French open

Nadal, Šarapová….ale také Češi Štěpánek, Vaněk a Kvitová dnes měli vstoupit do bojů na French Open.

Nakonec se představí na kurtech pouze někteří. V Paříži totiž už zase prší. Například Petra Kvitová si premiérový zápas na French open odbyde kvůli dnešnímu tříhodinovému zpoždění až zítra, tedy možná.

Dnes zatím pouze dva zápasy

Počasí, které by se hodilo spíš na Apríla, umožnilo pořadatelům odehrát zatím pouze dva zápasy. Postup do druhého kola si zajistily ruské tenistky Světlana Kuzněcovová a Dinara Safinová.

Prší, prší, jen se leje...Belluci se směje


Nepříznivé počasí komplikuje organizátorům pařížského Grand slamu život už druhý den. Jako by nebe chtělo být milosrdné k brazilskému kvalifikantovi Thomazi Bellucimu. Ten měl v pondělí nastoupit proti Rafaelu Nadalovi.


Na pařížskou antuku nebe seslalo májový déšť i dnes. Někdy však musí přestat pršet a krutá porážka nebohého Brazilce zřejmě nemine. Ve druhém kole by se měl Nadal, který prohrál na French open naposledy v roce 2005, utkat s dalším kvalifikantem. Je jím domácí Nicolas Devilder. Než začne španělský toreador krotit rozzuřené tenisové býky, tak ho tedy čekají na rozcvičku spíše mírní býčci.

Kromě Nadala se představí i další esa

Velké naděje upírá k pařížskému Grand slamu Radek Štěpánek, který cítí ohromnou formu. Domácího Simona by měl tedy "přejet" bez problémů. Ve svém prvním zápase se na Roland Garros představí i Maria Šarapová. Proti ní se bude na kurtu krčit teprve 19letá ruská hráčka Evgenija Rodinová, které patří na žebříčku WTA 103 místo.


Domácí příznivci budou upírat naději k zápasům finalistky Wimbledonu Marion Bartoliové a bývalé světové jedničce Amelie Mauresmové. Francouzi se už museli nečekaně rozloučit s talentovaným Richardem Gasquetem.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události