Hokej

V čem je kouzlo Rudých křídel?

Hokejisté Pittsburghu už musí být zoufalí. Ani ve druhém finálovém zápase proti Detroitu nedali gól.

Domů si tak vezou stav v sérii 0:2 a hlavně tristní skóre 0:7. V dosavadním průběhu play-off  byli přitom Tučňáci velmi produktivní. V první pětce kanadského bodování jsou hned tři. Druhý je Sidney Crosby s 21 body, čtvrté místo patří Mariánu Hossovi a pátý je Jevgenij Malkin.

Problém Pittsburghu č. 1 – Chris Osgood

Proti hokejistům Pittsburghu však nyní stojí zeď. Stěna, která má jméno. Říkejme jí Chris Osgood. Ve dvou zápasech se od ní odrazilo celkem 41 střel. Jedná se pochopitelně o nadsázku, ale Tučňáci si chvílemi opravdu musí připadat jako by puky posílali proti zdi. A kouč Detroitu Babcock si může pogratulovat, že dal brankáři Osgoodovi šanci chytat v play-off.


Ten mu důvěru splácí měrou vrchovatou. Vládne všem brankářským statistikám. Brankář Rudých křídel má na kontě 12 vítězných zápasů ze 14, průměr branek 1,38 na  zápas a úspěšnost zákroků 93,9 %. Pouze v počtu čistých kont sdílí první místo s gólmanem Pittsburghu Mark-Andre Fleurym. Oba mají shodně 3 shot-outy.

Problém Pittsburghu č. 2 – detroitský fenomén

Chris Osgood je bezpochyby výborný brankář, kterého navíc v play-off zastihla skvělá forma. K jeho čistým kontům mu však pomáhá jeden fenomén. Je jím duo útočníků Henrik Zetterberg a Pavel Dacjuk. K tomu, aby se o nich mluvilo v superlativech by se stačilo podívat na tabulku kanadského bodování. Zetterberg mu kraluje a zároveň je nejlepším střelcem. Ruský forvard je třetí.


Co však vyráží dech je fakt, že tito dva elitní útočníci jsou zároveň i nejlépe bránícími hráči play-off. Zetterberg vede statistiku  +/- bodů s 16 plusovými body, Dacjuk je se 13 body druhý. A právě tento útok je nasazován proti Malkinovi a Crosbymu. Co si pak mají střelci Pittsburghu počít? Tučňákům zbývá jediné. Musí najít jiné střelce. Ale co dělat, když je nemají?

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události