Fotbal

Teď nás čeká Skotsko!

Po vítězném utkání s Litvou čeká na hráče souboj s ostrovním fotbalem

Skotové budou na vrcholném turnaji chybět již popáté za sebou. Soupeře ale umějí prověřit dokonale. Zatím naposledy se s nimi naše reprezentace utkala v roce 1999. Soupeř nám v Praze na Letné dokonale „zatápěl“. Ještě půl hodiny před koncem jsme prohrávali 0:2, díky gólům Řepky, Kuky a Kollera ale reprezentace hnána bouřlivou atmosférou zápas otočila.

Měli jsme prý vyhrát EURO

Skotové tehdy po utkání nešetřili na adresu naší reprezentace komplimenty: "Váš tým je lepší než ten finálový z ME 1996. S takovou formou máte velkou šanci vyhrát mistrovství Evropy," řekl po utkání tehdejší trenér Skotů Craig Brown. Na jeho slova ale nedošlo. Tým Jozefa Chovance se dostal do Belgie a Nizozemí bez ztráty bodu, pak ale přišla Collinova penalta před koncem zápasu s Holandskem, nešťastná prohra s Francií a nadějím byl konec.

Poslední prověrka

Pro reprezentanty půjde o poslední prověrku před odletem na EURO. Do svého druhého utkání je povede nový kapitán Tomáš Ujfaluši.O nominaci trenér Bruckner již rozhodl, a tak půjde o závěrečné doladění formy.


Český tým trénoval kompletní

Všichni  nominovaní hráči  vyběhli na pražském strahovském stadionu k  tréninku, jednomu z posledních před pondělním odletem. Ti, kteří nastoupili v úterý na většinu utkání s Litvou, absolvovali lehčí přípravu, zbývající podstoupili celý ostřejší trénink.

Podle lékaře mužstva Petra Krejčího je zdravotní stav takřka všech hráčů po souboji s Litvou uspokojivý. "Pouze Tomáše Galáska trochu bolí nakopnuté koleno, Jan Polák má zhmožděný hýžďový sval," řekl Krejčí. 


Vizitka soupeře:


- Skotsko má druhý nejstarší fotbalový svaz na světě, založen byl v roce 1873

- nejlepší hráč historie je Denis Law, držitel Zlatého míče z roku 1964

- na MS startovalo osmkrát, nikdy nepostoupilo ze skupiny

- na ME bude chybět popáté za sebou

- nejlepší týmy jsou nesmiřitelní soupeři Glasgow Rangers s 51 tituly, a Celtic Glasgow s 42 tituly


rad, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události