Fotbal

Sigmu povede Zdeněk Psotka

Trenérem olomouckých fotbalistů bude bývalý gólman hanáckého týmu

Fotbalisty Sigmy Olomouc bude od příští sezony trénovat Zdeněk Psotka. Čtyřiatřicetiletý trenér dorostu a šéf sportovního centra mládeže v klubu nahradí Jiřího Fryše, který tým po odvolání Martina Pulpita provizorně koučoval v závěrečných třech utkáních uplynulého ligového ročníku.

Čeká ho prvoligová premiéra

Psotku čeká v nejvyšší soutěži křest. Bývalý olomoucký brankář v minulosti trénoval pouze místní rezervu, s kterou dokázal postoupit do druhé ligy. Jeho asistentem se stal bývalý dlouholetý olomoucký obránce a vicemistr Evropy z roku 1996 Martin Kotůlek. Oba podepsali tříleté smlouvy.

Jako hráč zažil metody trenéra Brücknera

Zdeněk Psotka se tak vydává ve stopách svých slavnějších předchůdců. Třeba Karel Brückner začínal v trenérské pozici u prvního týmu také v pětatřiceti letech. Podobně jako jiní bývalí fotbalisté Sigmy Leoš Kalvoda, Milan Máčala, Petr Uličný či Jiří Vaďura. Členem prvoligového týmu Sigmy se poprvé stal v době, kdy se zranil Martin Vaniak. Tehdejší jedničkou byl Luboš Přibyl. Psotka tak v necelých 18 letech naskočil na pozici druhého gólmana, pouhé dva týdny před utkáním s Realem Madrid. Pod vedením trenéra Brücknera tak zažil atmosféru poháru UEFA.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události