Fotbal

Čechy nejvíc straší Ronaldo

Čechy nejvíc straší Ronaldo
Zdroj: tn.cz, čtk

Portugalsko. To slovo straší české fotbalisty před Evropským šampionátem.

Silný soupeř ze skupiny je podle nich dokonce velkým adeptem na celkový triumf. Čeští reprezentanti se shodují na tom, že mají vyvážený tým, který zároveň nepostrádá individuality.

Ronaldo a ti druzí

Nejzářivější hvězdou je pochopitelně Cristiano Ronaldo z Manchesteru United. V poslední době se sice spekuluje o tom, že je po náročné sezoně unavený. Přesto bude velmi nebezpečný. S 42 góly získal Zlatou kopačku pro nejlepšího evropského kanonýra. Z této porce branek jich 31 zaznamenal v Premier League. A to se počítá.Ale pozor. Hvězdný Ronaldo má kolem sebe další výborné fotbalisty. Velmi povedenou sezonu prožil v Manchesteru také Nani. O kom se moc nemluví je  Ricardo Quaresma přezdívaný Mustang. Útočník Porta je mnohými odborníky přirovnáván kvůli své rychlosti a výborné technice právě k Ronaldovi.

Poblázní fanoušci domácí Švýcary?

Další týmy ze skupiny, kterými jsou Švýcarsko a Turecko za Portugalskem podle českých fotbalistů výrazně zaostávají. Přesto i oni náš tým mohou velmi potrápit. „Švýcarsko je nebezpečné z toho důvodu, že hrají doma, což bude jejich hlavním hnacím motorem,“ říká na adresu pořadatelské země Zdeněk Grygera.

Kanonýr ze země ementálu

Švýcaři nemají sice tak výrazné osobnosti jako Portugalci, ale jeden fotbalista z jejich řad vyčnívá. Je jím útočník Borrusie Dortmund Alexandr Frei. Své by o něm mohl vyprávět David Jarolím, který se s ním potkává v Bundeslize. „Potřebuje málo prostoru, aby se uvolnil a dal gól. Je to klasický kanonýr, který je strašně nebezpečný v pokutovém území,“ řekl o švýcarském střelci záložník Hamburku.

Nevyzpytatelní Turci

„Je zvláštní, že o Turcích se moc nemluví. Přitom mají hráče, kteří hrají ve špičkových klubech a na velkých akcích dokáží vždycky zabodovat,“ řekl o posledním českém soupeři ve skupině Grygera. Svoje dojmy z tureckého fotbalu přidává Michal Kadlec. Talentovaný obránce očekává po zkušenostech ze Sparty, která hrála v pohárové Evropě s istanbulskými kluby Fenerbahce a Galatasaray, velmi žhavé utkání.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události