Hokej

Hudler zajistil Detroitu mečbol

Český hokejista Jiří Hudler přiblížil Detroitu zisk Stanley Cupu. Svojí brankou rozhodl utkání s Pittsburghem.

Až v zápase č. 3 dokázali hráči Penguins poslat puk za záda gólmana Red Wings Chrise Osgooda. Snížili v sérii na 1-2, ovšem pokud nechtěli čelit v noci z pondělí na úterý mečbolu ze strany Detroitu, museli se pokusit vyhrát i druhý duel v Mellon Aréně.

Šťastný i nešťastný Marián Hossa

Úvod zápasu tomu nasvědčoval. Domácí poslal při vyloučení Drakea ve 3. minutě do vedení Marián Hossa. O chvíli později mohl ten stejný hráč získat Tučňákům dokonce dvoubrankové vedení. Jeho střela však skončila pouze na horní tyčce. Pittsburgh musela tato situace mrzet o to víc, že v 8. minutě vyrovnal dalekonosnou ránou od modré Niklas Lidström.

Pech ve slovenském provedení

V další obrovské šanci se objevil opět Marián Hossa. V polovině zápasu se krásně uvolnil, ale Osgooda v brance Detroitu překonat nedokázal. Ve druhé třetině nakonec moc šancí k vidění nebylo. Hráči obou týmů se totiž poctivě vraceli a dostat se před branku soupeře tak stálo hodně úsilí. Ve 34. minutě se nějak protáhnul mezi dvěma hostujícími hráči Sidney Crosby, ovšem gólman Osgood jeho střelu zblízka vykryl.

Tučňáky zlomil Hudler a neproměněná přesilovka

Ve 43. minutě přišla nenápadná akce hostující 4. řady, Brad Stuart zachytil domácími hráči špatně vyhozený puk na modré, poslal ho zpět před branku a tam Jiří Hudler bekhendem ze 3 metrů prostřelil domácího brankáře Marca-Andre Fleuryho podruhé – 2:1. V 50. minutě odešli na trestnou v průběhu několika vteřin Kirk Maltby a Andreas Lilja a Penguins hráli 80 vteřin 5 na 3.


A to byl hodně klíčový moment zápasu. Bohužel pro domácí nejblíže vstřelené brance bylo, když Sidney Crosby nastřelil tyčku hostující klece. Rudá Křídla postavila tato dvouminutovka psychicky na nohy, zato domácí celek vypadal na střídačce lehce sklesle. Detroit nakonec udržel těsnou výhru 2:1 až do konce poslední třetiny a v dalším zápase na domácím ledě v Joe Louis Aréně bude mít mečbol č. 1.

vm, jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události