Sport

Špotáková hodila znovu rekord

Mistryně světa v hodu oštěpem Barbora Špotáková vylepšila na mítinku v Zaragoze český rekord.

Nová hodnota historicky nejlepšího českého výkonu je 69,15 metrů. Špotáková vylepšila svůj vlastní rekord o 203 centimetrů.

Špotáková stoupá historickými tabulkami

Závratné zlepšení vyneslo Špotákovou na čtvrté místo oštěpařských tabulek všech dob. Dál dokázali hodit pouze světová rekordmanka Osleidys Menéndezová z Kuby (71,70), držitelka evropského rekordu Christina Obergföllová z Německa (70,20) a již nezávodící Norka Trine Hattestadová (69,48).

Rekordmance nevadil ani vítr, ani déšť

Ačkoliv Špotáková cítí v těchto dnech formu, tak podmínky v Zaragoze jí rozhodně nepřály. K nezvyklým španělským 15 stupňům se totiž před závodem přidal i déšť. Česká oštěpařka však dokázala náročné podmínky přemoct a splnila slib, který dala čerstvému otci koulaři Petru Stehlíkovi. A sice, že k nultým narozeninám jeho syna hodí rekord. Jak řekla, tak se taky stalo. Svým úžasným hodem atletický mítink suverénně vyhrála a hodila rukavici svým olympijským soupeřkám.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o osmnáct bodů.