Sport

Štěpánek zůstal v Paříži před branami čtvrtfinále

Českého tenistu vyřadil po pětisetové bitvě Španěl Ferrer

Český tenista Radek Štěpánek vypadl v osmifinále Roland Garros. V boji o postup do čtvrtfinále prohrál pětisetovou bitvu s pátým nasazeným Davidem Ferrerem ze Španělska, kterému podlehl 6:4, 2:6, 6:1, 3:6 a 3:6. Účinkování českých tenistů v mužské dvouhře tak skončilo. 

Štěpánka zradilo podání 

Štěpánkovi se nedařil servis, neměl ani padesátiprocentní úspěšnost prvního podání. Dostal se sice do vedení 2:1 na sety, ale pak dění na kurtu na dlouhé minuty ovládl španělský tenista. Ferrer držel českého daviscupového reprezentanta na základní čáře a nedovoloval mu tak časté výlety k síti. V delších výměnách Štěpánek chyboval víc než jeho soupeř a pod tlakem běhavého protivníka dělal chyby i při volejích.
Ferrer vyhrál čtvrtý set a v rozhodující sadě vedl rychle 4:0. Český tenista se však vzchopil, začalo se mu dařit i v delších výměnách a vzal si oba brejky zpátky. Pak měl šanci vyrovnat na 4:4, ale při svém servisu udělal dvě dvojchyby za sebou, což nakonec definitivně rozhodlo. Ferrer nabídnutou šanci využil k dalšímu zisku Štěpánkova podání a následně při vlastním servisu čistou hrou ukončil zápas. Ve čtvrtfinále se utká s domácím Gaelem Monfilsem.


Šarapovová na French Open dohrála Světová jednička Maria Šarapovová skončila na letošním Roland Garros před branami čtvrtfinále. Ruská tenistka dnes ve čtvrtém kole prohrála 7:6, 6:7 a 2:6 s krajankou Dinarou Safinovou a turnaj pro ni skončil. Rodačka ze Sibiře ve zkrácené hře úvodní sady odvrátila dva setboly a získala ji poměrem 8:6. V druhé sadě Šarapovová už vedla 5:2 a za stavu 5:3 podávala na postup. Vypracovala si mečbol, ale ten Safinová vítězným bekhendem po čáře odvrátila a zahájila velký obrat. Mladší sestra Marata Safina zvládla i kritickou situaci v tie-breaku druhého setu, v němž Šarapovová vedla 5:2 a měla před sebou dva servisy. Safinová získala pět míčků za sebou a vynutila si pokračování zápasu. V rozhodujícím setu už Safinová dominovala a ve čtvrtfinále se utká s další Ruskou Jelenou Dementěvovou.Federer ve čtvrtfinále nezaváhal 


Mužská světová jednička Roger Federer podle očekávání postoupil do čtvrtfinále Roland Garros. Díky lepším koncovkám vyrovnaných setů švýcarský tenista vyhrál dnešní duel 4. kola s Francouzem Julienem Benneteauem, který po druhém setu na hodinu a půl přerušil déšť. O postup do semifinále si Federer v Paříži zahraje s Chilanem Fernandem Gonzalezem. Toho porazil v deseti z dosavadních 11 vzájemných utkání, ale poslední měření sil na loňském Turnaji mistrů prohrál. 


Výsledky: 


Muži:
Dvouhra - 4. kolo:
Ferrer (5-Šp.) - Štěpánek (21-ČR) 4:6, 6:2, 1:6, 6:3, 6:3, Monfils (Fr.) - Ljubičič (28-Chorv.) 7:6 (7:1), 4:6, 6:3, 6:2, Federer (1-Švýc.) - Benneteau (Fr.) 6:4, 7:5, 7:5.


Ženy:
Dvouhra - 4. kolo:
Safinová (13-Rus.) - Šarapovová (1-Rus.) 6:7 (6:8), 7:6 (7:5), 6:2.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události