Sport

Prostějov: Berdych jasně postoupil

Video: Na Czech Open český tenista zvládl vstup do turnaje

Nejlepší český tenista Tomáš Berdych zvládl vstup do challengeru Czech Open v Prostějově, kam si přijel spravit chuť po vyřazení v druhém kole Roland Garros. Na domácí antuce dnes v prvním kole vyřadil Itala Simoneho Vagnozziho, kterému povolil jen tři gamy.


Déšť bubnoval na střechu a rušil hráče

V druhém setu zápasu se spustila průtrž mračen a pořadatelé museli zatáhnout střechu nad centrálním dvorcem prostějovského areálu. "Hluk z dopadů proudů vody na střechu přehlušoval údery raket do míčů. To byla pro nás oba velmi zvláštní situace, řekl bych rušivá," vyprávěl dvanáctý hráč světa.


V Prostějově chce po zklamání z Paříže nasbírat co nejvíce bodů do světového žebříčku. "Chci postoupit co nejdál, ale pokud bych na tomto turnaji neuspěl, do konce letošní sezony bude ještě hodně možností," řekl Berdych, který je po pauze zaviněné zraněním z Davisova poháru plný sil.


České nezdary

Jinak v Prostějově pokračovaly nezdary českých tenistů: Jiří Vaněk prohrál ve třech setech s Flaviem Cipollou z Itálie, Jaroslav Pospíšil nestačil na Rusa Tejmuraze Gabašviliho a Michal Tabara podlehl Rakušanovi Martinu Slanarovi. V druhém kole se tak z domácích hráčů vedle Berdycha představí už jen Bohdan Ulihrach.

Výsledky:
Dvouhra - 1. kolo:
Berdych (1-ČR) - Vagnozzi (It.) 6:1, 6:2, Cipolla (It.) - Vaněk (ČR) 6:3, 1:6, 6:3, Gabašvili (Rus.) - Pospíšil (ČR) 6:4, 6:1, Slanar (Rak.) - Tabara (ČR) 4:6, 7:6 (7:4), 7:6 (7:3), Andrejev (2-Rus.) - Čapkovič (SR) 6:4, 6:2, Calleri (4-Arg.) - Muňoz (Šp.) 6:2, 7:5, Bellucci (8-Braz.) - Červeňák (SR) 4:6, 6:3, 6:3, De Voest (JAR) - Hrbatý (SR) 7:6 (8:6), 0:6, 6:2, Roitman (Arg.) - Eschauer (Rak.) 6:4, 4:6, 6:4, Ch. Rochus (Belg.) - T. Nieminen (Fin.) 6:1, 6:2.
Čtyřhra - 1. kolo:
Haggard, Tourte (JAR/Fr.) - Lacko, Navrátil (SR/ČR) 6:1, 6:2.
kdl tja okr kab nkr


rad, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události