Sport

Srbské a ruské semifinále

Na Roland Garros se v dámském singlu budou hrát zajímavá semifinále, srbské a ruské.

Srbské tenistky Ana Ivanovičová a Jelena Jankovičová si účast mezi nejlepšími čtyřmi ženami zajisitly již v úterý. 20letá Ivanovičová a druhá nejvýše nasazená hráčka turnaje, porazila Švýcarku Patty Schnyderovou 6:3 a 6:2. Naprosto stejným výsledkem skončil zápas její krajanky s nenasazenou Španělkou Suarezovou. Turnajová trojka Jankovičová tím ukončila pozoruhodnou pouť turnajovým pavoukem až 132 hráčky světa!

Favoritkou je kráska Ivanovičová

Rodačky z Bělehradu obstarají první semifinále v historii grandslamových turnajů, kdy se potkají tenisté ze Srbska. Velkou favoritkou je každopádně Ana Ivanovičová, která dokázala vyhrát 5 ze 6 vzájemných zápasů. Pokud by pak dokázala zvítězit i ve finále, tak nahradí Marii Sharapovou v čele žebříčku WTA. Ačkoliv statistiky hovoří jasně v její prospěch, s houževnatou Jankovičovou to nebude mít vůbec jednoduché.
Překvapí Safinová Kuznětsovou?

Ruské semifinále obstarají Světlana Kuznětsovová a Dinary Safinová. První jmenovaná vyřadila po setech 7:5 a 6:2 přemožitelku Petry Cetkovské Kaiu Kanepiovou z Estonska. Proti Kuznětsovové se postaví třináctá hráčka turnaje Safinová.


Mladší sestra bývalé světové jedničky Marata Safina se do semifinále probila přes svoji krajanku Elena Dementěvovou. Tenisovým thrillerem byly však pouze první dva sety. První patřil Dementěvové v poměru 6:4, druhý ovládla až v tie-breaku Safinová. Třetí už byl jednoznačnou záležitostí. Safinová v něm podrobila svoji krajanku debaklu 6:0.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události