Fotbal

Lavička se upsal Spartě

Video: Rozhovor s novým trenérem Sparty

Dobří holubi se vracejí...a trenér Vítězslav Lavička také.

Tahle fráze možná probíhá hlavou bývalému sparťanskému hráči a pak i asistentovi trenérů Haška a Hřebíka. Na Letné byl totiž oficiálně jmenován do funkce hlavního trenéra po odvolaném Michalu Bílkovi.Lavička: Cítím odpovědnost

Bývalý sparťanský fotbalista Lavička řekl, že si nesmírně váží toho, jaká důvěra mu byla projevena. Zároveň čeká, že bude směrem k němu kladeno velké očekávání.


Lavička je známý svou trenérskou filozofií, která je založena především na komunikaci. S něčím podobným přichází i do Sparty. „Spoléhám na jednotu v týmu, v klubu i divácké veřejnosti,“ řekl respektovaný trenér.


V souvislosti se svým příchodem mluvil o možných posilách. Vzhledem k tomu, že se spekuluje o odchodu Michala Kadlece, Lavička považuje za klíčové najít náhradu za elitního obránce. Podle všeho by jím mohl být slovenský bek Marián Had.

Pan nevýrazný, za kterého mluví úspěchy

Od doby, kdy ve Spartě dělal jen asistenta Ivanu Haškovi a pak i Jaroslavu Hřebíkovi, uplynulo hodně času. Talentovaný trenér vyhrál ligu se Slovanem Liberec a stal se nejlepším ligovým trenérem za rok 2006. Úspěchy z domácí nejvyšší soutěže mu výrazně pomohly ke jmenování do pozice trenéra české „jedenadvacítky“.


Právě jeho působení u lvíčat bylo poslední překážkou Lavičkova přestupu do Sparty. Letenští totiž čekali na vyjádření ČMFS, který dal Lavičkově odchodu zelenou. „Moje rozhodování o tom, že opustím „21“ bylo pochopitelně nelehké i vzhledem k dobře rozjeté kvalifikaci. Nabídka Sparty však byla taková, že jsem cítil, že chci udělat tento krok a jít na Letnou,“ řekl o svém složitém rozhodování Lavička. Na jeho místě nahradí úspěšného kouče Jiří Kotrba.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události