Sport

Lewis si zahrál golf!

Videa: V česku je nejlepší atlet světa všech dob, přijel na golfík

Za dveřmi je mítink Zlatá tretra, který přivítá světové atletické hvězdy, včetně současného světového rekordmana v běhu na 100 metrů Bolda. Do Česka přijel i nejlepší atlet světa všech dob, Carl Lewis.

Atletika? Ne, golf!

Nepřijel závodit, ale zahrát si golf. Na turnaji celebrit ve Slavkově u Brna si to rozdal s bývalými hvězdami tenisu Jimem Courierem, Richardem Krajičkem a Jiřím Novákem. Na greenu se setkal i s českými herci Markem Ebenem a Jiřím Bartoškou.


Courier v soutěži odpaloval míček jako první. Ačkoli prý golf hraje spíš sporadicky, na soutěž se těšil. "Je krásné počasí," chválil.Dostal golfovou soupravu

Od organizátorů mítinku dostal ještě před turnajem dva dárky. Golfovou soupravu a cenu pro vítěze, Zlatou tretru. Tu mu věnoval osobně Jan Železný: " Kdyby na mítinku závodil, určitě by vyhrál," uvedl bývalý český atlet.Lewis má smysl pro humor

Komické bylo i jeho první setkání s novináři. Organizátoři mítinku připevnili na tabuli cedulky se jmény slavných účastníků. Sotva vešel Lewis do dveří, spadla právě ta se jménem světového rekordmana Bolda. Bývalý atlet to okomentoval s humorem: "Král přišel", rozesmál přítomné.


Carl dělal všechno možné

Málo kdo ze světa sportu vyzkoušel tolik oborů. Lewis hrál v několika filmech, vyzkoušel si svět modelingu a nechybělo málo a věnoval by se úplně jinému sportu. V roce1984 ho draftoval slavný klub NBA Chicago Bulls a zájem o něj měl i tým amerického fotbalu Dallas Cowboys. Nikdy za ně ale nenastoupil a zůstal věrný atletice.


rad, s přispěním redakce SN, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události