Fotbal

Podívejte se na fanoušky v Basileji!

Video přímo z místa utkání

Historické centrum dvousettisícového města na břehu Rýna od ranních hodin připomínalo červenobílé moře, v němž se mísily davy švýcarských i českých příznivců, vyznávajících na svých dresech stejné výsostné barvy.
Oba tábory zamířily do středu Basileje a nejvíc rušno bylo na náměstích Aeschenplatz a Marktplatz, kde se předháněly při překřikování svých chorálů. Nakonec paradoxně dospěly až ke shodě, protože pokřik "Češi" se nápadně podobal švýcarskému "Hopp Schwiz".


Čeští fanoušsci měli převahu


Přestože by domácí měli mít ve městě navrch, čeští příznivci se nenechali zahanbit. Do Basileje jich podle hrubých odhadů mělo dorazit k deseti tisícům. Když ve městě spojili své síly, měli občas nad švýcarskými fandy i díky hlasitému bubnování převahu. Cestujícím v tramvajích se tak občas naskytly zajímavé výjevy, hodně z nich si vtipné scénky fotilo či natáčelo na své mobilní telefony.


Do dějiště dorazil i Ivo Viktor


Čeští fanoušci zbystřili ve chvíli, kdy do jedné soupravy nastoupil Ivo Viktor. Legendární brankář, mistr Evropy z roku 1976, si v ní plnil mediální povinnosti. "Natáčím pro štáb UEFA. A hned po dnešním zápase se vracím zase domů," řekl Viktor, jenž do Basileje přicestoval až dnes ráno leteckým speciálem, vypraveným fotbalovým svazem.

rk, za přispění Vladimíra Vořechovského, n-tv.de
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události