Fotbal

Portugalci, to není jenom Ronaldo

Češi a Portugalci mají po úvodních zápasech na kontě jedno vítězství, avšak s rozdílným průběhem hry.

Na rozdíl od jasného vítězství mužstva z pyrenejského poloostrova nad Tureckem, si Češi pro svoje vítězství nad Švýcarskem spíše doklopýtali. Po nepřesvědčivém výkonu zvítězili gólem Svěrkoše 1:0. Portugalci v utkání jasně dominovali. Vítězství 2:0 po gólech Pepeho a Meirelese mohlo být ještě výraznější, kdyby jejich spoluhráči proměnili některé z řady šancí.

Ofenziva, to není jenom Ronaldo

Před středečním střetnutím Čechů z Portugalci se nejčastěji skloňuje jméno Christiana Ronalda. Jejich první vystoupení na evropském šampionátu však ukázalo, že ofenzivní síla evropských brazilců neleží pouze na bedrech elitního útočníka. Výborně se prezentovali třeba Deco či Simao. A to na lavičce zůstal ještě útočník Ricardo Quaresma z Porta, který je často přirovnáván právě k Ronaldovi. Podobně jako hvězdný útočník se jeho hra vyznačuje ohromnou rychlostí a brilantní technikou.

Carvalho a Pepe, hlídací psi

Ne jenom útokem je fotbalový tým živ, by se dalo říct. Směrem dozadu jsou Portugalci snad stejně silní jako dopředu. Respekt budí dva obranné pilíře Pepe z Madridu a Carvalho z Chelsea. Pokud měli naši fotbalisté problémy se švýcarskou obranou, tak aby stačili na tyto dva obranné psy, tak budou muset přeřadit o několik rychlostních stupňů výš.

Český tanec podle portugalských not

Na lehkonohé Portugalce byl v prvním utkání krásný pohled. Jsou výborní s míčem, který stejně jako jejich jihoameričtí „sourozenci“ z Brazílie milují. Jsou však skvělí i bez něj. Soupeře dokáží rychlými nahrávkami rozhýbat, že neví, kde mu hlava stojí. Doufejme, že ve středu naši fotbalisté nebudou tancovat tak, jak Portugalci pískají. Na pomyslný taneční parket by pak mohli dopadnout hodně tvrdě.

jvl, s přispěním Vladimíra Vořechovského, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události