Fotbal

Obhájci titulu zahajují se Švédy, Španělsko si to rozdá s Ruskem

Podívejte se na videa z příprav týmu!


Hra zvaná prešovský beton zažije svátek.Výrazně defenzivním stylem hry se totiž vyznačuje hra obhájců titulu z Řecka i jejich středečního soupeře Švédů. Víme, jak to vypadá, když dopadne kosa na kámen. Co se stane, když dopadne kámen na kámen, budeme moci sledovat ve středu. Jisté je jediné. Atraktivní fotbal nás nečeká. Zápas skupiny D totiž slibuje především taktickou bitvu s propracovanými obranami. Bude se čekat na chybu soupeře, které může být třeba pouze jediná za celý zápas.

Skromní Řekové

Řekové, kteří přijeli do Rakouska a Švýcarska obhajovat titul, jsou střízliví. Podle brankáře Nikopolidise nejsou rozhodně na evropském šampionátu favorité. Jsou realisté. To, co se povedlo Řecku před čtyřmi lety, bylo prý něco úžasného. Mnohým by se mohlo zdát, že trenér Rehagel, ačkoliv starořecky zřejmě neumí, musel vzývat antické bohy. Jak jinak si vysvětlit, že Řekové dokázali porazit Francii, výborně hrající Čechy a nakonec ve Finále i Portugalce.


Čeká nás další překvapení?

Na rozdíl od minulého turnaje Řekové možná chystají změny. Celou kvalifikaci totiž odehrály herním systémem 4-3-3. Na hrotu většinou vířila vody trojice útočníků z německé bundesligy Charisteas, Gekas a Amanatidis. Je však docela možné, že starý lišák Rehhagel vymyslel zase nějakou novinku. Aspoň tak zněla odpověď útočníka Norimberku Charistease, když se ho novináři ptali, co řecký trenér připravil na Švédy. “Je to naše tajná zbraň, kterou si necháme skutečně až na zápas,“ řekl tajemný útočník.

Švédové jsou takoví Řekové v bleděmodrém

Týmová práce, dokonalá organizace hry a skvěle propracovaná obrana. To jsou atributy, kterými se vyznačuje i hra Švédů. Seveřané stejně jako Řekové spoléhají v posledních letech především na obranu. Svědčí o tom pouhých 23 vstřelených branek v kvalifikaci.


Podle trenéra Lagerbäcka má jejich soupeř z jižní Evropy velmi podobný styl hry, protože produkuje jednoduchý a velmi organizovaný fotbal. Švédové podobně jako Řekové spoléhají na náhlý úder z protiútoku, o který se v případě seveřanů budou pokoušet forvardi Ibrahimovič a Henrik Larsson.

Předpokládané sestavy:

Řecko:
Nikopolidis - Torosidis, Kyrgiakos, Dellas, Seitaridis - Basinas, Karagunis, Katsuranis - Amanatidis, Gekas, Charisteas.

Švédsko:
Isaksson - Mellberg, Hansson, Nilsson, Alexandersson - Linderoth, Svensson, Ljungberg, S. Larsson - Ibrahimovic, H. Larsson.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události