Fotbal

Manchester podal stížnost na Real

Real Madrid si s lanařením elitního záložníka Manchesteru United nedá pokoj a nedá.

Anglickému velkoklubu už však došla trpělivost a na chování „Španělů“ podal oficiální stížnost u Mezinárodní fotbalové federace FIFA. Manchester varoval španělské nenechavce  už před čtrnácti dny s tím, že pokud nepřestanou s nabídkami pro Ronalda, tak podniknou drastická opatření v této věci. Představitelé Bílého baletu pokračovaly v dorážení na perlu Rudých ďáblů i nadále. Manchester udělal, jak slíbil.


"Je ale příliš brzo na to říct, jak se bude situace dále vyvíjet. Nejprve se musíme podívat na povahu stížnosti a poté můžeme učinit nějaké další kroky," uvedl mluvčí FIFA Pekka Odriozola.

Plat, který láme rekordy

Ačkoliv španělský velkoklub jakákoliv provinění popírá, tak britský tisk si myslí něco jiného. Real měl Ronaldovi údajně nabídnout pětiletou smlouvu na 75 milionů liber. Za rok by si přišel v přepočtu na 465 milionů korun. To je částka, která činí více než dvojnásobek nejvyšších platů v současném fotbale.

Ronaldo odmítl návštěvu Fergussona

Samotný hráč se k této věci bude vyjadřovat až po skončení evropského šampionátu. Veškerá jednání s jednou či druhou stranou během Eura zmrazil. Nepustil k sobě dokonce ani trenéra Manchesteru United Alexe Fergusson, který jel lobovat za to, aby Ronaldo zůstal v Anglii. Nechce se prý během šampionátu nechat nikým a ničím rozptylovat.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události