Fotbal

Deco: Čechy respektujeme!

Češi porazili Švýcary, stejně jako si Portugalci poradili s Turky. Tady veškerá podobnost končí.

Každý ví, že obě utkání měla zcela rozdílný průběh. Upachtěné vítězství našich reprezentantů se krčí vedle jednoznačného triumfu Portugalců.

Deco: Češi si zaslouží respekt

Hvězda portugalské záložní řady Deco však Čechy nezatracuje. "Jejich první zápas, ve kterém nepodali ideální výkon vůbec o ničem nevypovídá," řekl šikovný záložník.


Před středečním vzájemným střetnutím cítí k českému týmu dokonce velký respekt. "Vůbec nepodceňujeme Čechy, naopak, respektujeme je. Budou stejně těžkým soupeřem jako Turecko, ne-li těžším," dodal.

Přehnaným sebevědomím prý Portugalci netrpí

Deco zároveň slíbil, že po snadném vítězství nad Tureckem neusnou Portugalci na vavřínech. „Zatím jsme nepostoupili ani ze skupiny, takže rozhodně nepodlehneme stavu nějakého uspokojení ,“ poznamenal jeden z portugalských špílmachrů.

Deco předpovídá zlepšení jeho mužstva

Další soupeři se podle slov naturalizovaného Portugalce mají každopádně na co těšit. Hra mužstva z pyrenejského poloostrova se bude s průběhem šampionátu prý ještě zlepšovat. „Naše hra pořád není stoprocentní, musíme ještě zapracovat na menších detailech,“ řekl kriticky Deco.

Po strastech přichází reprezentační slast

Deco, který patřil k hlavním strůjcům portugalského vítězství nad Tureckem, prožil na klubové úrovni mizernou sezonu. Kvůli zraněním toho 30letý středopolař za Barcelonu moc nenahrál. Teď už se prý cítí absolutně v pohodě. „Po fyzické stránce se cítím výborně. Jediné, co mi chybí, je herní praxe,“ komentoval svůj stav portugalský štírek.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události