Fotbal

Brückner: Proti Portugalcům musíme hrát chytře!

Jak viděl český kouč první gól Nizozemců? Více na videu.


Na Portugalce platí chytrost a týmové pojetí hry. Jejich hra je hodně čitelná, míní trenér české reprezentace Karel Brückner. Tímto názorem prý nedává najevo, že by jeho svěřenci mohli ve středu ve druhém utkání na mistrovství Evropy soupeře jednoduše přehrát, ale spíše oceňuje vysokou kvalitu portugalského mužstva.
"Proto bych v tom neviděl žádnou velkou výhodu," řekl kouč na tiskové konferenci v Ženevě. Podle Brücknera nemá cenu soustředit pozornost jen na hvězdu Manchesteru United Christiana Ronalda. "V ofenzivě mají celou řadu dalších kvalitních fotbalistů," uvedl.
Český trenér potvrdil, že sestavu oproti prvnímu duelu se Švýcarskem pozmění. "Je pravděpodobné, že bude několik změn," dodal.


Ujfaluši: Důležitá je výhra


Kapitán národního týmu věří, že si jubilejní sedmdesátý reprezentační start osladí výsledkem, který národní tým přiblíží ke čtvrtfinálovým branám. "Ano, Portugalci jsou výborní. Ale snad budeme připravení tak, abychom jim nedali příliš možností k zakončení," uvedl Ujfaluši. Podle něj čeští zadáci musí věnovat pozornost nejen Ronaldovi, ale i Quaresmovi, Nanimu, Dekovi či Simaovi. "Jsou všichni výborně rychlostně vybavení, umí hrát v soubojích jeden na jednoho a mají výbornou střelu. Není to o jednom či dvou hráčích, nebezpečných je jich víc, což je pro bránící tým vždy těžší," uvedl Ujfaluši. Zároveň si je vědom, že český tým v úvodu Eura herně nijak neoslnil. "Víme, že můžeme předvádět lepší hru. Ale první zápasy jsou důležité, velkou roli v nich hraje nervozita a výhra je pro nás hodně důležitá. I s Portugalskem máme stejný cíl," tvrdil český kapitán.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události