Fotbal

EURO: Postupový mečbol má svá ale...

Video: Češi se mohou stát dnes večer čtvrtfinalisty fotbalového mistrovství Evropy. Co jim stojí v cestě?Šampaňské připravit, ale...

Samozřejmě podmínkou č. 1 je porazit silného soupeře. V tom případě můžeme pomalu otvírat šampaňské, i když ani zisk tří bodů nás ještě definitivně do dalších bojů nepošle. K postupu ještě potřebujeme, aby Švýcaři urvali Turecku alespoň bod.

Zamotá se tabulka?

Pokud ale Turci vyhrají, na oslavy si musíme počkat až do posledního zápasu skupiny. Když v něm s Turky prohrajeme, měli bychom stejný počet bodů. A pokud by v posledním zápase vyhrálo i Portugalsko nad Švýcary, měli by všechny tři týmy 6 bodů. V tom případě bude rozhodovat minitabulka, kde rozhoduje skóre. Každý gól se tedy počítá.

Na prohru nemysleme!

Ani remíza nebude špatná, ale to raději necháme šampaňské ještě v lednici. Musíme pak ale získat minimálně bod v posledním zápasu s Tureckem. Je to paradoxní, ale je to tak. Dnešní výhra nám postup stoprocentně nezaručí, dvě remízy ano. Na druhou stranu můžeme postoupit, i když dnes prohrajeme. Raději s tím ale počítat nebudeme.

rad, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události