Fotbal

Experti: Češi uhrají s Portugalci remízu

Druhý zápas českých fotbalistů na EURU dopadne podle fotbalových expertů remízou. Musí však dodržet taktiku.

Bývalý výborný fotbalista Lubomír Vlk hrál dlouhou dobu v portugalském Portu. Tipuje, že zápas skončí remízou. Jako znalec tamního fotbalu se vyjádřil i na téma, s jakou hrou vyrukovat na Portugalce.


„Je nutné vycházet ze zajištěné obrany, ale rozhodně se neuchýlit k tomu, co předvádí už dlouhou dobu Řekové. Je třeba hrát dopředu mnohem aktivněji. Důležité je nenechat nebezpečné hráče typu Ronalda hrát jeden na jednoho, je nezbytné tyto fotbalisty zdvojovat,“ řekl Vlk, který v současné době vykonává funkci člena správní rady ve fotbalových Vítkovících.

Hřebík: Máme nejlepší obranu

Remízu tipuje i trenér Jaroslav Hřebík, který připojil i odhad, že zápas dopadne buď 0:0 nebo 1:1. „O výsledek se nebojím. Troufám si tvrdit, že máme nejkvalitnější obrannou řadu, ve které působí hráči z předních italských klubů, kde je obrana na prvním místě,“ podal vysvětlení ke svému tipu.


Zároveň se zamyslel nad tím, jakou taktiku by bylo nejlepší zvolit proti běhavým a ve středové řadě velmi čile kombinujícím portugalským hráčům. „Proti Portugalcům by bylo neefektivní stahovat se do nějakého obranného bloku. Nutné je vysunout obranu na polovinu hřiště a napadat portugalskou rozehrávku. Důležité je nebýt pasivní,“ řekl Hřebík.

Soustředit se pouze na Ronalda je špatné řešení

O hvězdném Ronaldovi se říká, že pokud se na něho týmy dostatečně nezaměří, tak nelze uhlídat. „Soustředit se pouze na Ronalda by nebylo správné. Naši hráči mají rychlostní dispozici na to, aby ho uhlídali už při zdvojování,“ přidal bývalý trenér Sparty Praha. Hřebík dále řekl, že pokud by se soustředilo na Ronalda více hráčů, tak by se tím mohl otevřít prostor pro jeho spoluhráče.


Portugalská hvězda se v prvním zápase navíc příliš neprosadila. Podle Hřebíka je důvod ten, že na rozdíl od Manchesteru bere v národním týmu hru příliš na sebe.

Škraloup na portugalské defenzivě

Ve zdánlivě dokonalé portugalské defenzivě vidí jednu slabinu, kterou je obránce Meira ze Stuttgartu. Pokud nastoupí, tak cesta k portugalské brance by mohla vést právě přes něho.

Sázkové kanceláře tipují výhru Portugalců, ale...

Tipy sázkových kanceláří na výsledek zápasu jsou trochu odlišné, přesto se s tipy trenérů v něčem shodují. Kurzy na vítězství Portugalců se pohybují kolem 2,5:1. Pravděpodobnost, že vyhrají Češi, je výrazně nižší, 3,5:1.


V čem se však podobají tipům trenérů, je konečný výsledek. Stejný kurz přisoudily sázkové kanceláře výhře Portugalců 1:0 a remíze 1:1. Podle nich jsou to dva nejpravděpodobnější výsledky, které nesou kurz 6:1.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události