Fotbal

Karel Brückner : Poslední zápas? Na to nemyslím

Chystáme se na Turky! Podívejte se na videa!

Uším to nezní moc příjemně. Pokud nepokoříme Turky, Karel Brückner „odvede“ ze hřiště český  národní tým naposledy. Na to ale fotbaloví fandové nemyslí! A nemyslí na to ani sám trenér!

Chceme rozhodnout v zápase!

Loučit se nechtějí s mistrovstvím Evropy ani hráči. Příprava k poslednímu zápasu ve skupině je v plném proudu. Češi nechtějí nic podcenit, a tak trénují i penalty. Moc s nimi ale nepočítají a chtějí rozhodnout v normální hrací době. 


Sionko a penalta? Věříte mu!

"Budeme hrát tak, abychom rozhodli už v devadesáti minutách a nemuseli podstoupit tuhle loterii," řekl záložník Kodaně Libor Sionko. Právě jemu v případě penalt  věří čtenáři portálu tn.cz nejvíce. V naší anketě mu dávají jednoznačně přednost před ostatními. Více informací najdete zde


Libor Sionko by si také na penaltu věřil: "Samozřejmě by ale záleželo, jak se mi v tom utkání povede. Pokud na tom budu psychicky dobře a zápas by se mi vyvedl, tak bych klidně šel,“ řekl.

Recept na Turky? Hrát jako proti Portugalcům

Podle hráčů by na Turky měl platit stejný styl hry, s jakým vyrukovali na Portugalce. "Určitě na ně vytáhneme presink, měl by na ně platit podobný fotbal, jako jsme hráli s Portugalci," řekl záložník Jan Polák.

Turci: Máme lepší tým!

Sebevědomí ovšem nechybí ani našemu soupeři: "Máme kvalitnější tým než Češi. Bude to pro nás jednodušší zápas než proti Švýcarsku," prohlásil kouč Fatih Terim. V pořadatelské zemi žije početná turecká menšina, která požene své miláčky do boje o druhé čtvrtfinále na mistrovství Evropy v historii. Zatím se jim to povedlo v roce 2000.

Česko vs. Turecko: Historie hraje pro nás

Turecko ještě Český tým nikdy neporazilo. Zajímavostí je, že bylo hned prvním naším soupeřem po rozdělení Československa. V roce 1994 jsme vyhráli v Istanbulu 4:1. Celkem jsme hráli pětkrát, bilance je 4 výhry a jen jedna remíza. Jednoznačné byly i další výhry, v roce 1996 v Ostravě 3:0 a 2003 v Teplicích 4:0. Remízu uhráli Turci v roce 2006, kdy vyrovnávali v posledních dvou minutách zápasu.

rad, s přispěním Vladimíra Vořechovského, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události