Fotbal

Nejlepší formu má Sionko!

Záložník FC Kodaň byl v obou zápasech jedinou ostrou ofenzivní zbraní českého týmu


Krajní ofenzivní hráč jako Libor Sionko podává na turnaji nadstandardní výkony. Chválí ho především reprezentační trenér Karel Brückner a všichni v týmu skloňují jeho jméno. Fotbalovým odborníkům se v obou zápasech českého mužstva na Euru nejvíce líbil právě jednatřicetiletý útočník. Před šampionátem by to asi tipoval málokdo. Na turnaji si připsal i jednu trefu do portugalské sítě. "Krásně se to poslouchá, ale někdy je té chvály příliš," prohlásil dnes v Seefeldu Sionko.

Koho postaví Brückner do útoku proti Turkům?

Šedovlasý stratég hodně přemýšlí nad tím, jakou zvolí na Turky taktiku. Už proti Portugalcům překvapil, když teprve počtvrté, co je u týmu, nenasadil do základní sestavy útočníka Kollera a místo něj vyslal na hřiště Baroše. Teď není vyloučena varianta, že by se do hry dostali od začátku oba. "Potvrdil že patří do základní sestavy," řekl na adresu vigantického rodáka po zápase s Portugalskem Brückner. Baroš se po dlouhé době v národním týmu připomněl jedním dravým průnikem a pár skvělými momenty. Jenže k Barošovi z Eura 2004 měl daleko.

Do Ženevy Češi nespěchají

Trenér Karel Brückner nepřestává překvapovat své okolí. Dnes například změnil tradiční předzápasový program: čeští fotbalisté totiž neabsolvují v sobotu oficiální trénink v Ženevě, ale místo toho se budou připravovat dopoledne od 11:00 v Seefeldu, kde ještě poobědvají, a až poté se výprava rychle přesune do jihozápadního cípu Švýcarska.
Kouč se ke změně rozhodl kvůli tomu, aby své hráče uchránil od předzápasového humbuku v dějišti utkání. "Nejde vše naplánovat na měsíc dopředu, občas jsou takové změny vhodné. Vyplynulo to z naší situace - v Ženevě kolem tréninku je všechno hodně frekventované, neklidné a my navíc máme tamní hřiště dostatečně osahané," vysvětlil nečekanou změnu plánu.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události