Fotbal

Španělé udolali Švédy

Švédům se v dnešním zápase na Euru nepodařilo zmrazit útoky horkokrevných Španělů, kteří zvítězili 2:1.

Průběh zápasu odpovídal předzápasovým prognózám, že Španělé budou postupným útokem dobývat Švédskou defenzivu. Seveřané pak měli být nebezpeční hlavně z rychlých protiútoků.

Chvíle kanonýrů odstartoval Torres...

Skulinu v propracované švédské obraně se podařilo mužstvu z pyrenejského poloostrova najít překvapivě brzy. Xavi v 15. minutě rozehrál nakrátko rohový kop na Silvu, který ho poslal do ohně v malém vápnu. Nadýchaný centr perfektně trefil Fernando Torres, který ukázal, že 33 gólů v anglické Premier League v dresu Liverpoolu rozhodně nebyla náhoda.

Zahanbit se nenechal ani Ibrahimovič

V prvním poločase se trefil ještě jeden ostrostřelec. Bohužel pro španělské fotbalisty to byla švédská modla Zlatan Ibrahimovič. Útočník Interu Milán si na hranici malého vápna zpracoval přihrávku, ještě lépe si pokryl míč tělem a poslal ho pod rukou brankáře Casillase do branky.

Zápas rozhodl čtyřgólový Villa

Do druhého poločasu nastoupili Tre kronor překvapivě bez Ibrahimoviče, kterého vystřídal Rosenberg. Španělé pokračovali v dobývání švédské defenzivy i nadále. Blízko ke gólu měli v 63. minutě. Nejdřív pálil na Isakssona zblízka Silva, jehož střelu dokázal švédský brankář vytěsnit pouze k nabíhajícímu Villovi. Ten si počínal stejně jako jeho předchůdce. Tentokrát doputoval odražený míč k Torresovi, jehož střela byla sražena na rohový kop.


V 92. minutě to přišlo. David Villa utekl švédské obraně a svým čtvrtým gólem na turnaji vystřelil Španělům jistý postup do čtvrtfinálové fáze turnaje.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události