Fotbal

Brückner: Odkrýt penaltovou sestavu? To sorry.

V neděli jde na ženevském stadionu české fotbalové reprezentaci proti Turkům o všechno. Dojít může i na penalty.

Vítěz bere vše. Systém play-off, který se hraje od čtvrtfinále, vstoupí pro české reprezentanty v život už v posledním zápase ve skupině. Drama pak může gradovat při případných penaltách. Pokud zápas dopadne remízou, tak dojde na pokutové kopy.

Čeští reprezentanti si věří a tlak si nepřipouští

Čeští hráči jsou však plni odhodlání a věří, že zápas ovládnou v základní hrací době. "Především věříme, že utkání zvládneme během devadesáti minut. Je nám ale jedno, jak postoupíme, hlavně že budeme hrát čtvrtfinále," prohlásil kapitán českého týmu Tomáš Ujfaluši.


Zkušený bek si nepřipouští ani psychický tlak, který může spočinout na bedrech českých fotbalistů. "Většina z nás toho má hodně za sebou a hraje v klubech, kde je tlak pravidelný. Z toho rozhodně obavu nemám," dodal český stoper.

Penaltovou sestavu mág Brückner tají

Pokud by k pokutovým kopům přeci jenom došlo, tak byl kouč Brückner na tiskové konferenci tradičně tajemný. "Nemůžete po mně chtít, že dnes budu prozrazovat sestavu nebo případné střelce penalt. To bych mohl také říct, do kterých míst tu penaltu kopneme - to sorry," řekl kouč důrazně. Zároveň dodal, že velké změny v základní jedenáctce od něj čekat nelze.

Turecká rošáda

Do spekulací, s jakým rozestavením do zápasu vyrukují Turci, se nechtěl pouštět. Kouč Fatih Terim totiž v předchozích zápasech sestavou dost míchal. "Bylo to dáno i taktickými záměry, navíc v průběhu zápasů měnil i rozestavení," všiml si Brückner.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události