Fotbal

Sebevědomí Turci: gólman je penaltový mág

Nebyli by to Turci, aby před klíčovým duelem s Čechy trpěli předčasným poraženectvím.

Turecký server Turks píše o odvážných výrocích tureckého gólmana Volkana. „V zápase s Čechy jsme favority,“ tvrdí opora Fenerbahce Istanbul. Volkan nevylučuje ani případné pokutové kopy. K nim by došlo, pokud by zápas skončil remízou.

Penaltový specialista letos v Lize mistrů zneškodnil proti FC Sevilla při penaltovém rozstřelu hned tři jedenáctky. „Když budou penalty, udělám to nejlepší,“ řekl Volkan.


Volkanovi věří i jeho týmoví parťáci. Střelec druhé gólu se Švýcary Arda Turan není podle serveru výjimkou. „Všichni mu věříme, že nám to vychytá,“ řekl turecký útočník. "Podle statistik nejsme favorité, ale to neznamená, že nemůžeme vyhrát. Když dodržíme naši taktiku, tak můžeme porazit kohokoliv," uvedl útočník Nihat.


Trenér pod palbou kritiky


Kouč Terim při více než půlhodinovém setkání s novináři překvapil velkou otevřeností. Trpělivě odpovídal na všechny otázky zástupců tureckého tisku, přestože ten podrobuje národní tým během šampionátu tvrdé kritice. "Myslím, že není úplně férová. Články jsou někdy zaujaté, nechápu, proč to je takhle namířené proti nám," uvedl vyrovnaně Terim.

Penalty netrénují

Terim si špatný scénář nepřipouští. Sebevědomí jeho týmu dokresluje i skutečnost, že turecký kouč do tréninku vůbec nezahrnul nácvik penalt, které by přišly na řadu v případě remízy v normální hrací době. "Penalty moje týmy netrénují nikdy. My se musíme starat o to, abychom zápas zvládli už v 90 minutách. Ale když přijde na řadu rozstřel, i v něm uděláme všechno pro úspěch," prohlásil Terim.


Z jeho slov ale vyplynulo, že turecký tým by se raději rozstřelu vyhnul. "Češi jsou v něm skvělí. Dají klidně dvacet penalt za sebou," uvedl Terim. "Věřím, že se v zápase střelecky prosadíme. I když proti nám stojí jeden z nejlepších brankářů světa," upozornil kanonýr Nihat na kvality Petra Čecha.


Nevypadá to, že by Češi napodobili slavný vršovický dloubáček Antonína Panenky. "Je jenom jeden Panenka. Já ho rozhodně nenapodobím,“ řekl český záložník Libor Sionko.

ora, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události