Fotbal

Vlasatý zelenáč a plešatý mistr. Poznáte Kollera?

Dnes může právě on rozhodnout. Je obávaným střelcem českého nároďáku. Záběry jeho začátků i radosti.

Dnes je to ostřílený fotbalový světoběžník. Dvoumetrový dlouhán rozdával radost fanouškům v Belgii, Německu a ve Francii. Je nejlepším střelcem v historii české reprezentace.


Máme reportáž z těžkých Kollerových začátků v pražské Spartě. Byl to v polovině devadesátých let český Honza ze Smetanovy Lhoty. Fotbalový zelenáč se zaskvěl v zápase s Bohemians Praha.


Komentátorská legenda TV Nova Václav Tittelbach už tehdy tušil, že gól vysokého greenhorna byl něčím výjimečným. Koller byl na hřišti něco málo přes minutu a hlavičkou rozhodl o výhře Sparty 2:1. Celý vyplašený potom poskytl rozhovor naší televizi.


Vlasáč Koller se zjevně cítil nesvůj. Václav Tittelbach na šťastného střelce zavolal: „Honzo, pojďte k nám.“ Honza s radostí šel. "Je to krásný zážitek, ani to neumím vyslovit,“ to byla první slova šťastného střelce.


Heute gute, řval nadšený Koller


Koller ve Spartě ale příliš dobrou kariéru neudělal. Za babku šel do belgického Lokerenu. Hvězdou se stal až v Anderlechtu Brusel. Nejvíce se mu ale dařilo v německém Dortmundu. Takhle slavil český Honza německý titul v roce 2002. Upozorňujeme, že puntičkářští germanofilové z Kollerovy němčiny radost mít nebudou.
Koller je stálice reprezentace. Takhle střílel na MS v roce 2006 v duelu s USA. Na Euru se Dinovi alias Jendovi zatím moc nedaří, snad to napraví s Turky.
ora, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události