Fotbal

Rozhodli jste o penaltové pětici!

Češi budou v případě nerozhodného stavu proti Turkům večer kopat penalty. Vybrali jste případné exekutory.

České fotbalisty čeká večer utkání pravdy. Pokud chtějí hrát čtvrtfinále, musí porazit Turky. Jesliže je nezdolají v základní hrací době, tak dojde na penalty.


Čtenáři našeho webu vybrali pětici vyvolených, kterou by měl trenér Brückner na pokutové kopy poslat.

Čtenářská penaltová pětice ( hlasování ukončeno 15. 6. v 15:00) :

1. Libor Sionko 248 hlasů
2. Marek Jankulovski 235 hlasů
3. Jan Koller 172 hlasů
4. Jaroslav Plašil 161 hlasů
5. Milan Baroš 153 hlasů


Vyvolení pod drobnohledem

Libor Sionko
– jeho dřívější zbrklost by mu při penaltách mohla vadit, v poslední době se však uklidnil, má excelentní formu, věří si, je tahounem mužsva

Marek Jankulovski
– obránce s výstavní levačkou, kterou posílá do vápna soupeřů smrtící centry, stejně nebezpečné jsou jeho přímé kopy, navíc je dostatečně sebevědomý

Jan Koller
– do penaltové pětice ho dostal zřejmě fakt, že je nejlepším střelcem v historii českého i československého fotbalu, na Euru se mu příliš nedaří, z čehož může pramenit nejistota

Jaroslav Plašil
– trochu překvapivá volba, vyniká však dobrou střeleckou technikou, která je pro penalty důležitá, navíc je to "kliďas"

Milan Baroš
– podobný případ jako jeho kolega z útoku Koller, nemá ideální formu, jeho hlavním fotbalovým rysem je drzost, která při penaltách rozhodně není na škodu

"Druhá" pětice:


Ujfaluši 143 hlasů
Matějovský 129 hlasů
Vlček 114 hlasů
Polák 109 hlasů
Svěrkoš 107 hlasů


Zkušenosti jsou na straně Čechů

Výrazně větší zkušenosti s pokutovými kopy na vrcholných akcích mají Češi. Ta poslední je z ME v roce 1996, když tehdejší mužstvo trenéra Dušana Uhrina po bezbrankové remíze tímto způsobem porazilo Francii a postoupilo do finále.


Turci jsou zatím takříkajíc penaltovou zkušeností nepolíbeni. Ani v jednom z dosavadních 449 mezistátních utkání, na pokutové kopy nedošlo.

Na penalty je lepší Čech nebo Turek?

Kromě zkušeností se může český tým spolehnout na kvality Petra Čecha. Jeden z nejlepších brankářů na světě však nemá z poslední doby na penalty moc milé vzpomínky. Jen v této sezoně prohrál brankář Chelsea při penaltách dvakrát.


Pokaždé s Manchesterem United. V srpnovém Poháru Charity nechytil jedinou střelu, v nedávném finále Ligy mistrů sice vyrazil střelu Cristiana Ronalda, ale jeho Chelsea stejně vypadla.


Poslední zkušenost Demirela z Fenerbahce je sladká. V osmifinále Ligy mistrů chytil proti Seville hned tři rány a zapomnělo se, že při zápase udělal dvě hloupé chyby.

jvl, rad, ot, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události