Fotbal

Národní tým šokoval Česko

Katastrofální závěr nás připravil o čtvrtfinálový sen. Video: Co říkají fanoušci na prohru?

Postavení Jana Kollera místo Milana Baroše se na začátku utkání ukázalo jako šťastná volba. Ve 34. minutě přiblížil České republice čtvrtfinále hlavou právě dlouhán ze Smetanovy Lhoty.

Průtrž mračen a příval tureckých útoků

Ve druhé půli se otevřela mračna a spustil se silný déšť, což připomnělo situaci ze zápasu Turků se Švýcary. Ten se reprezentantům země půlměsíce podařilo právě ve druhém dějství fantasticky otočit.

Drama jako z filmu

Podobný scénář si v nedělním zápase pochopitelně nikdo nepřipouštěl. První pochyby se mohli vkrádat do hlav českých fanoušků ve chvíli, kdy začali Turci posílat do vápna jeden centr za druhým. Udeřilo však znovu na druhé straně, když se po centru skvělého Sionka trefil ve skluzu Plašil. O chvíli později mohlo být ještě veseleji. Polákova střela však mířila pouze do tyče.

Zlověstný scénář, který napsal k zápasu někdy škodolibý fotbalový bůh, se začal naplňovat v 75. minutě. Turky dostal do hry Arda Turan, na jehož přízemní střelu byl Petr Čech krátký.

Čechův fatální zkrat

Pod fotbalovou tragédii se paradoxně podepsal nejlepší brankář světa. V 87. minutě Petr Čech neudržel centrovaný míč ve svých rukavicích, čímž vyzval ke skórování Nihata Kahvecího. Ten nabídnutou superpříležitostí nepohrdnul. Definitivně srazil Kahvecí české reprezentanty na kolena o dvě minuty později. Perfektní technickou střelou poslal Turky do čtvrtfinále.

Brücknerovo předčasné loučení

Možná o tom ani Kahvecí neví, ale svojí trefou ukončil jednu pozoruhodnou etapu českého fotbalu. V ní vedl národní tým charismatický Karel Brückner, který se po tomto utkání s reprezentací loučí. Trochu nešťastný a především brzký konec úspěšného trenéra.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události