Fotbal

Ve skupině smrti se rozluští postupová tajenka

Souboj gigantů na EURU. Podívejte se na video.

Na EURU se dnes rozhodne o druhém postupujícím ze skupiny C. Odehrají se poslední dva zápasy: Nizozemsko - Rumunsko a Francie - Itálie.

Předčasné finále

Hlavně zápas Francie s Itálií slibuje napínavou podívanou a vyrovnaný zápas. Oběma mužstvům zatím Mistrovství Evropy nevychází podle jejich představ a jen s nostalgií vzpomínají na finále Mistrovství Světa v roce 2006, kde se tyto týmy střetly ve finále. Oba trenéři se díky tomu vzácně shodují, že "finále" pro jejich týmy přišlo předčasně.

Trenéři si uvědomují důležitost utkání

Trenér Italů Donadoni ví, že jde o zápas pravdy.  "Víme, co je v sázce a jsme připraveni vložit do zápasu naše srdce a duše." Francouzský coach Raymond Domenech přizvukuje. "Každý hráč sní o možnosti zúčastnit se takového zápasu. Máme sice malou šanci, ale pouze když vyhrajeme tento zápas," řekl pro oficální stránky turnaje.


Francouzskému trenérovi bude chybět zraněný Patrick Vieira, ale na hrotu by měl zářit nejlepší hráč francouzské ligy Karim Benzema. Trenér Itálie Donadoni už ví, v jakém složení pošle svůj tým do zápasu. "Již mám dobrou představu o sestavě, ale tentokrát nebudu předem nic zveřejňovat."

Plány Franci i Itálie mohou zhatit hráči Rumunska. Pokud vyhrají svůj zápas, tak postoupí bez ohledu na výsledek Francie - Itálie a finalistům posledního MS zbudou jen oči pro pláč.

Nizozemsko - Rumunsko

Nizozemci již mají účast ve čtvrtfinále jistou, a proto se spekuluje, zda nastoupí ve své nejsilnější sestavě nebo "pomohou" Rumunsku k postupu.
Rumuni by si rádi zopakovali zápas kvalifikace, které nad Nizozemskem vyhráli. Klíčovým pro vývoj utkání budou souboje Nizozemského brankáře Van der Saara s Rumunskou hvězdou Adrianem Mutu. Dovolí Saar Fiorentinskému ostrostřelci vstřelit gól? To se dozvíme v 20,45.

Postupová matematika

1. Pokud Rumunsko vyhraje, nebo remizuje, tak postupuje.
2. Pokud Rumunsko prohraje a zápas Francie - Itálie skončí remízou, budou tyto tři týmy mít v minitabulce shodný počet bodů. To by znamenalo, že Francie určitě nepostupuje a ve dvojici Rumunsko - Itálie může dojít ke čtyřem variantám:
I. Pokud Francie s Itálií budou remizovat (ale ne 0:0), jdou dál Italové, neboť ve vzájemných duelech nastříleli více branek.
II. Pokud bude Francie s Itálií hrát bez branek a Rumunsko prohraje o jeden, dva nebo tři góly, s vyjímkou výsledku 0:3, postupuje Rumunsko díky lepšímu skóre, v případě porážky 0:3 postupuje díky většímu počtu vstřelených gólů.
III. Pokud Rumunsko prohraje 0:3 a zápas Itálie - Francie skončí bez branek, postupují Italové díky lepšímu koeficientu, než má Rumunsko.
IV. Pokud Rumunsko prohraje o více než 4 branky a Itálie remizuje s Francií 0:0, budou se radovat Italové, díky lepšímu skóre.

hrc, tn.cz,, uefa
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události