Fotbal

Itálie - Francie 2:0, Rumunsko - Nizozemsko 0:2

V boji o čtvrtfinále Itálie porazila Francii 2:0, Rumunsko prohrálo 0:2 s Nizozemskem.

Co víc jsme si mohli přát? V repríze minulého fotbalového mistrovství světa hrála Francie s Itálií o čtvrtfinále evropského šampionátu. Postup ale neměli ve svých rukou. Souběžně s tímto utkáním totiž Rumuni bojovali s Nizozemci o svůj čtvrtfinálový sen.

Penalta a vyloučení

Ačkoliv v úvodu utkání měli na kopačkách míč častěji Francouzi, tak efektivnější byli Italové. Už ve 4. minutě zahrozil kanonýr Luca Toni. Po snovém šedesátimetrovém pasu se ocitnul zcela sám před brankářem Coupetem. Ve vyložené šanci však branku minul.


Při druhé šanci hrál hlavní roli opět italský dlouhán.Tentokrát se ke střele nedostal, protože ho sestřelil obránce Abidal. Slovenský rozhodčí Michel nařídil penaltu a navíc poslal nebohého Francouze předčasně do sprchy. Míč si na značku pokutového kopu postavil Pirlo, který si počínal suverénně. Trefil horní růžek Coupetovi branky a poslal Italy do vedení.


Vyrovnat mohl v 34. minutě Henry, který ve svém klasickém úniku poslal míč těsně kolem Buffonovi pravé tyče.

Henry dal konečně gól...do vlastní sítě

Začátek druhého poločasu se zabarvil do žluta. Karty této barvy dostali krátce po sobě Gattuso a Pirlo. Pro oba italské fotbalisty je to už druhý žlutý trest, takže čtvrtfinále budou sledovat pouze z tribuny.

Naděje zdecimovaného francouzského týmu definitivně pohřbil Daniele de Rossi. Jeho trestný kop ze 35 metrů ve zdi tečoval Henry a nechtěně poslal Italy do dvoubrankového vedení.

Rumuni chtěli přemoci fotbalového Goliáše

Před utkáním Nizozemska s Rumunskem se spekulovalo, zda „Oranjes“ vezmou utkání vážně. Postup už měli jistý, takže mohli klidně prohrát. Naopak jejich soupeř bojoval na dálku s Francií a Itálií, kteří nastoupili proti sobě. Pokud by Rumunsko vyhrálo, tak obě fotbalové velmoci vyřadí.

Tulipány jenom kvetou...

O nějakém vypouštění ze strany Nizozemců, však nemůže být řeč. Svoji střeleckou pozici ještě vyšperkoval Afellay, který zpětnou přihrávkou posunul míč k Huntelaarovi. Ten vypálil těsně nad břevnou rumunské brány. O chvíli později si fotbalisté ze západu Evropy vytvořili další obrovskou šanci. Hlavní hrdina předchozího okamžiku uvolnil rychlou přihrávkou Robbena. Létající Holanďan však tváří v tvář Lobontovi selhal.


Rumuni nechtěli zůstat pozadu. Minutu před vypršením prvního poločasu, prodral míč od brankové čáry do pokutového území Rat. Dostal se k němu Codrea, který pálil těsně nad Stekelenburgovu bránu.

Nizozemská óda na radost

Druhý poločas otevřela šance van Persieho. Jeho střelu ještě stačil Lobont zlikvidovat. Ve 54. minutě už však byl pouzde divákem. Přenádhernou akci „Tulipánů“ začal Afellay, který posunul míč na Engelaara. Ten ještě krásně prodloužil patičkou na Huntelaara, který zblízka prostřelil rumunského brankáře.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události