Fotbal

Sparta zahájila přípravu bez Patrika Bergra

Zkušený záložník je do konce června pod smlouvou v Aston Ville.

Fotbalová Sparta se na prvním srazu mohla pochlubit se čtyřmi posilami. Do letní přípravy je už vedl nový trenér Vítězslav Lavička, který našel v šatně přes třicet hráčů. Mezi nimi i Patrika Bergera, jenž však s týmem ještě nemůže trénovat, protože nemá povolení od Aston Villy, s níž ho do konce června pojí hráčská smlouva.

Zájem o Kollera přetrvává

Jistými posilami jsou záložník Berger, brankář Jaromír Blažek, obránce Marián Had. Příchod Štěpána Kučery je téměř jistý, další posily má klub vyhlédnuté: z Liberce stopera Pavla Košťála, trvá i zájem o kanonýra Jana Kollera. "Náš zájem se nezměnil, ale záleží spíše na zájmu druhé strany," komentoval možný příchod dvoumetrového útočníka Lavička.
Z hostujících fotbalistů se zapojili brankáři Michal Švenger a Lukáš Zich, obránce Jan Krob a útočník Jan Rezek.
Tak široký kádr ale Lavička nehodlá ponechat, navíc dnes na zahájení ještě chyběli i Michal Kadlec s Blažkem, kteří dostali po návratu z Eura volno až do 1. července. "K první selekci dojde po prvních přípravných zápasech a odjezdech do Rakouska," odhalil kouč své plány. Možné odchody Sparta tají, ale dá se předpokládat odchod Kadlece a Marka Kuliče.


Hráči budou mít i mentální tréninky

Lavička přivedl na Letnou dva nové asistenty. Jedním je osvědčený liberecký spolupracovník Michal Zach, druhým Dragan Vujovič - psycholog, který povede na Letné mentální tréninky. "Trenér nás s tím hned dnes seznámil a alespoň já se ničemu nebráním. Pokud je něco, co mi může pomoci, neodmítám to," řekl záložník Pavel Horváth.
Proti roli psychologa se nestaví ani známý bouřlivák Tomáš Řepka. "S Tomášem jsme stačili chvíli mluvit a mám z toho dobrý pocit. Žádnou negativní reakci jsem neviděl," tvrdil na tiskové konferenci nový sparťanský trenér.


Sparta nejprve zamíří do Františkových Lázní


Sparta odjede v neděli na kondiční soustředění do Františkových Lázní. Tam na hráče čaká kondiční trénink s míčem, aby byl pro ně zábavnější. Po návratu ze západočeských lázní sehrají sparťané první zápas 2. července proti Ružomberku, o šest dnů později odjedou na herní soustředění do rakouského Bad Kleinkirchheimu, kde se připravoval před Eurem národní tým. Generálka před startem soutěží čeká na Spartu 23. července proti Rennes.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události