Fotbal

Košťál nabídl Haškovi exkluzivní podmínky, ale neuspěl

Hašek nebude trénovat fotbalovou reprezentaci. Oznámil to po jednání s místopředsedou svazu Košťálem.

Ivan Hašek nebude trenérem české fotbalové reprezentace. Po dnešním jednání s místopředsedou svazu Vlastimilem Košťálem oznámil, že jeho nabídku převzít národní mužstvo po Karlu Brücknerovi odmítl.


Košťál: Hašek dostal exkluzivní nabídku


Podle místopředsedy svazu Vlastimila Košťála dostal Ivan Hašek nabídku, jaká v českém fotbale ještě nebyla. Agentuře Mediafax to v neděli řekl sám Košťál.


"Ivanovi jsem nabídl nejlepší finanční podmínky, jaké kdy trenér u národního týmu měl. Navíc funkci manažera reprezentace a sportovního ředitele svazu, aby si Hašek mohl určovat, jakým směrem se věci kolem jednotlivých reprezentací budou pohybovat," řekl Košťál.


Podle něho se schůzka nesla ve velmi dobré náladě. "Několikrát mi zopakoval, jak je nabídkou potěšen a poctěn, ale že ji musí odmítnout, protože věci v Dubaji jsou už hodně rozběhnuté. A shodli jsme se na tom, že to není o Košťálovi a ani o Haškovi," dodal místopředseda svazu v narážce, na jejich vyhrocené vztahy. "Dokonce jsme si řekli, že si budeme častěji volat a informovat se."


Po Haškově odmítnutí tak má Košťál opět zmenšený manévrovací prostor, neboť v úterý musí na výkonném výboru fotbalového svazu předložit jména kandidátů. "Myslím si, že tři až čtyři adepty předložím a uvidíme, ke komu se výkonný výbor přikloní," pravil Košťál s tím, že kromě Petra Rady se do hry s největší pravděpodobností vrací i Karel Jarolím a v rukávu má schovaného ještě jednoho zahraničního trenéra.


V současné době národní tým převzít nechce

Čtyřiačtyřicetiletý trenér týmu Al Ahlí ze Spojených arabských emirátů se s Košťálem sešel dnes dopoledne. Po zhruba hodinu a půl dlouhém jednání Hašek prohlásil, že si Košťálovy nabídky váží, ale za současné situace na fotbalovém svazu by prý nebylo ideální, aby ji přijal. "Stejně jako každý jiný trenér bych nabídku trénovat národní tým rád přijal, ale v současné situaci by to nebylo správné. Akceptuji výsledky demokratické volby, jakou bylo zvoleno současné vedení svazu, ale můj příchod na Strahov by nebyl přínosem pro nikoho," řekl kouč, který se tak rozhodl setrvat v angažmá v SAE, kde nedávno prodloužil kontrakt s Al Ahlí o další rok.

Haška by na svazu uvítali

Košťál chtěl bývalého kapitána národního týmu Haška navrhnout jako nového trenéra české reprezentace na úterním zasedání výkonného výboru svazu. Z páteční ankety mezi jeho členy vyplynulo, že nadpoloviční většina by Haška v trenérské funkci uvítala.


Kandidátem na trenérský post tak zřejmě dál zůstává teplický Petr Rada, do hry se může vrátit slávistický kouč Karel Jarolím a údajně také sparťanský sportovní manažer Jozef Chovanec, který tým vedl v letech 1997 až 2001. Košťál se může vrátit i k myšlence na angažování zahraničního kouče. Exdortmundský trenér Matthias Sammer však v pátek možnost trénovat českou reprezentaci odmítl, příchod českého rodáka Zdeňka Zemana nepodpořil sám Košťál, navíc kouč známý svými úspěchy z italské ligy v týdnu přijal nabídku trénovat Crvenou Zvezdu Bělehrad.

rk, mac, Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události