Fotbal

Čtvrtfinále EURA pohřbilo favority

Na EURU je před námi semifinále a ani jeden favorit z tzv. skupiny smrti už ve vyřazovacích bojích není.

Po penaltovém rozstřelu se Španělskem se poroučel z turnajového pavouka její poslední člen, celek Itálie. Čtvrtfinálovými boji neprošlo ani Nizozemsko, které smetla ruská útočná smršť. Šance Francie na slušný výsledek ztroskotaly už ve skupině C. Stárnoucí tým trenéra Domenecha, který prakticky nic nepředvedl, je asi největším zklamáním šampionátu.

Řekni, kde ta forma je?

Vyřazovací boje jsou zatím pohřebištěm favoritů. Ve skupinách jako by vystřílely střelný prach týmy Portugalska, Chorvatska i Nizozemska. V úvodním čtvrtfinálovém zápase šampionátu přetlačili hračičky z pyrenejského poloostrova fyzicky výborně připravení Němci. Chorvaty, kteří ve skupině s Německem neztratily ani bod, vyřadili nevyzpytatelní Turci. Nizozemsko, jenž prošlo boji ve skupině také bez ztráty kytičky, převálcovala ruská mašina. Pikantní je, že jejím mašinfírou je Holanďan Guus Hidiink.

Turecké hody pod Alpami

Po totálním krachu Řecka se zdálo, že nás žádné překvapení na EURU nečeká. A ejhle, máme tu hned dvě. Mezi posledními čtyřmi týmy na evropském šampionátu jsou Turecko a Rusko.


Výsledky Turecka už možná nespadají ani do kategorie překvapení, ale přímo zázraků. Jak jinak si vysvětlit několikanásobné turecké zmrtvýchvstání.

Smlsli si na ementálu

Vše začalo ve druhém utkání ve skupině se Švýcarskem. Po vyrovnání dokázali Turci vstřelit vítězný gól až v 93. minutě.

Češi jako hlavní chod

V přímém souboji o čtvrtfinále předvedli něco nevídaného, když s Čechy prohrávali už 0:2. V posledních patnácti minutách se jim podařilo vstřelit tři góly. Ten poslední dokonce několik vteřin před vypršením základní hrací doby.

Chorvatský zákusek

S favorizovanými Chorvaty pak ve čtvrtfinále dovedli bezbrankový stav až do prodloužení. V jeho poslední minutě poslal chorvatské fotbalisty do vedení Klasnič. Jenže to by nesměli být Turci, aby nepředvedli něco neočekávaného. Běžela druhá minuta nastavení a Sentürk Semih krásnou střelou do šibenice vyrovnal. V penaltovém rozstřelu už psychicky zdecimované Chorvaty jasně převálcovali. Teď je však čeká Německo, na které může z nejrůznějších důvodů nastoupit pouze 14 hráčů.Hidiink je pan trenér

S Ruskem v semifinále asi také málokdo počítal. Zvlášť, když je Španělé v úvodním zápase skupiny rozstříleli 4:1. Jenže pak přišel Guus Hidiink se svojí živou vodou. Rusové porazili Švédsko a Řecko a postoupili do čtvrtfinále, kde je čekalo Nizozemsko, předpokládaný finalista turnaje. Ruská mašina řízená Holanďanem Hidiinkem předvedla nevídané ofenzivní představení a převálcovala Tulipány v poměru 3:1.


Čtyřikrát se Hidiink představil na velké akci a čtyřikrát postoupil do vyřazovací fáze. Nizozemce a Korejce dovedl na mistrovství světa až do semifinále. Teď může jít ještě dál.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události