Sport

Wimbledon: Česká pohroma!

Čechům se na Wimbledonu nedařilo, šest jich v pondělí skončilo

Hned šest českých tenistů si může ve Wimbledonu dát poslední jahody se šlehačkou a odletět domů. O prvním kole slavného turnaje můžeme říct jediné. Česká pohroma.


Do druhého kola se první hrací den z českých tenistů dokázali probojovat pouze Tomáš Berdych, Nicole Vaidišová a Barbora Záhlavová - Strýcová. Zbylých šest českých zástupců se s turnajem rozloučilo.

Berdych otočil v závěru

A mohlo být ještě hůř, když byl velmi blízko vyřazení také Tomáš Berdych. Dvacátý hráč světa se trápil v pěti setech s mladým Rusem Jevgenijem Koroljovem, který za stavu 5:4 v rozhodující sadě podával na vítězství. Nakonec ale prokázal více zkušeností český tenista, který dokázal udržet při důležitých výměnách míček v kurtu a mohl se tak těšit z postupu do druhého kola.

Vaidišová smetla Ondráškovou

Tam ho v pondělí doprovodila také Nicole Vaidišová, která doslova smetla z kurtu svou krajanku Zuzanu Ondráškovou. Vaidišová vyhrála za 43 minut dvakrát 6:2 a stala se vůbec první postupující na letošním Wimbledonu. Kromě Berdycha s Vaidišovou se ještě podařilo do dalšího kola projít ve večerním utkání Barboře Záhlavové Strýcové, která zdolala Francouzku Camille Pinovou ve třech setech.

Benešová s Kanárem

Úspěšný den zažily polské sestry Radwaňské, které si obě poradily s českými soupeřkami. Zkušenější a čtrnáctá nasazená Agnieszka přehrála na centrálním kurtu hladce Ivetu Benešovou, když jí v druhém setu nadělila kanára. Mladší Urszula si také s přehledem poradila s Klárou Zakopalovou, která nezachytila vstup do zápasu a ve druhém setu už nestačila vývoj utkání otočit.

Smůla Kvitové

Nevšední průběh duelu bohužel se špatným koncem zažila Petra Kvitová. Osmnáctiletá Češka ztratila první set s Ukrajinkou Perebijnisovou 4:6, pak se ale zmohla k velkému obratu a druhou sadu získala bez ztráty jediného gamu. Třetí set však nabídl prakticky totožný průběh jako první a Ukrajinka ho znovu vyhrála 6:4 a tím i celý zápas.

Venku i Vaněk a Šnobel

S londýnským turnajem se rozloučili také dva čeští muži. Slibně rozehraný zápas s Rusem Igorem Andrejevem nedotáhl do vítězného konce Jiří Vaněk. Ten sice vyhrál první set ve zkrácené hře, kam dospěla také sada druhá, ale v té už byl úspěšnější soupeř. Andrejev pak vítězstvím v druhém setu nabral vítr do plachet a na kurtu začal dominovat.


Přes první kolo neprošel i Pavel Šnobel, který nestačil na Argentince Juana Martina Del Potra ve třech setech.

Výsledky českých hráčů, 1. hrací den:

Muži: Berdych (11-ČR) - Koroljov (Rus.) 4:6, 6:1, 6:4, 3:6, 7:5. Del Potro (Arg.) - Šnobel (ČR) 6:4, 6:2, 6:3. Andrejev (Rus.) - Vaněk (ČR) 6:7(6), 7:6(2), 6:2, 6:2.

Ženy: Vaidišová (18-ČR) - Ondrášková (ČR) 6:2, 6:2. Záhlavová-Strýcová (ČR) - Pinová (Fra.) 7:5, 4:6, 7:5. U. Radwaňská (Pol.) - Zakopalová (ČR) 6:1, 6:4. A. Radwaňská (14 - Pol.) - Benešová (ČR) 6:3, 6:0. Perebijnisová (Ukr.) - Kvitová (ČR) 6:4, 0:6, 6:4.

rad
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události