Fotbal

Další kandidát na trenéra fotbalistů: tentokrát Brazilec

Košťál přišel na jednání výkonného výboru s novým jménem: Carlos Alberto Torres!

V Praze na Strahově, v sídle Českomoravského fotbalového svazu se sešel jeho výkonný výbor. Místopředseda Košťál navrhl některá jména, z nichž by mohl vzejít nový trenér reprezentace. Podle očekávání se výběr nástupce Karla Brücknera odkládá minimálně do 17. července.


Někteří kandidáti post odmítli, jiní dali přednost závazku ve fotbalových klubech. Vyplnila se tak slova předsedy Pavla Mokrého.

Nový kandidát z Brazílie!

Košťál přišel na jednání s novým, překvapivým jménem. Národní tým by mohl trénovat brazilský kouč Carlos Alberto Torres, který sám zaslal svazu nabídku. Nejdříve se mylně předpokládalo, že trenérem z Brazílie, který nabízí své služby, je bývalý kouč brazilské reprezentace Carlos Alberto Parreira.

Kapitán mistrů světa

Carlos Alberto Torrese je kapitán brazilských mistrů světa z roku 1970 a jeden z nejlepších obránců všech dob. Nabízejí se prý i další trenéři ze zahraničí. "Takových nabídek máme stále více, ale jejich jména ani nebudeme uvádět. Mám od výkonného výboru uloženo se případnými nabídkami nadále zabývat," řekl Košťál. Sám se prý zahraničnímu trenérovi nebrání, ale dává přednost Evropanovi.


Reálná odměna? 7,2 mil. korun ročně

Proti angažování zahraničního kouče zřejmě mluví i finanční náročnost. "Velkým movitým svazům typu Ruska se nemůžeme rovnat, ale dokázali bychom kvalitního trenéra také zaplatit," tvrdí svazový místopředseda Jaroslav Vacek, který za reálnou označil sumu 300 tisíc eur (7,2 milionu korun) ročně. "I velmi dobří trenéři dnes už chápou, že klíčová by měla být prémie za případný postup na šampionát," doplnil Vacek.


Jmen je dost, ale...

V souvislosti s reprezentací se mluví o následujících kandidátech: Petr Rada, Jozef Chovanec, Dušan Uhrin mladší , František Komňacký, František Cipro, Klaus Toppmöller. Kandidát č. 1 Hašek post odmítl, Karel Jarolím pravděpodobně zůstane věrný Slavii, i když i o něm se znovu začíná mluvit. Františka Straku by zase chtěli fanoušci, svaz o něm ale vůbec nejedná. Konečné jméno je tedy v tuto chvíli ve hvězdách.Jmen tedy padá ze všech stran dost. Reálně ale budou šéfové svazu vybírat nástupce Karla Brücknera pravděpodobně mezi Jozefem Chovancem, Petrem Radou, Karlem Jarolímem a kandidáty ze zahraniční.

rad, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události