Sport

Kreuziger: Z Tour mám respekt, ale nebojím se

Po vítězství na Tour de Suisse už myslí Roman Kreuziger na Tour de France a olympiádu v Peking.

O víkendu se teprve 22letému českému cyklistovi Romanu Kreuzigerovi podařilo něco nevídaného. Jako první Čech dokázal ovládnout čtvrtý nejvýznamnější etapový závod světa, Tour de Suisse. „Kreuziger? Obrovský talent. Předvedl něco nepředstavitelného,“ složil dvaadvacetiletému Čechovi hlubokou poklonu celkově druhý Andreas Klöden.

Kreuzigerovi gratuloval i prezident

Ještě větší pocty se mu dostalo později. Jeho výsledku si všiml i český prezident Václav Klaus, který Kreuzigerovi poslal gratulaci k vítězství. „Moc si toho vážím. Už proto, že všichni víme, jaký je prezident sportovní nadšenec. Ale že sleduje i cyklistiku mě opravdu překvapilo,“řekl nadšený cyklista.

Zelenáč na slavném závodě

V tuto chvíli už se zraky talentovaného mladíka upírají k Tour de France. Největší, nejslavnější, ale také nejtěžší etapový závod světa startuje už 5. července. Ačkoliv teď od Kreuzigera čekají všichni velké věci, tak první Tour bere především jako zkušenost.


Nevylučuje však, že se nepokusí v některé z vrchařských etap o  dílčí úspěch, kterým by mohlo být etapové vítězství. Pokud mu v náročném etapovém závodě vydrží síly, tak by se chtěl pokusit získat bílý trikot pro nejlepšího jezdce do 23 let. Hlavním cílem však bude Tour dokončit.

Olympiáda ano či ne?

S Tour de France je úzce souvisí Kreuzigerův start na olympijských hrách v Pekingu. Kvůli přípravě na nejtěžší etapový závod světa se nebude moci zúčastnit republikového mistrovství.  "Záleží jen na svazu, jak se k tomu postaví," řekl syn bývalého výborného cyklokrosaře.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události