Fotbal

Němečtí fanoušci ve varu!

Vlající vlajky, řev, ohňostroj. Tak slaví Němci finále

Radost německých fanoušků neznala mezí. Němci sice vždy s postupem do finále „tak trochu počítačí“, tentokrát ale měli na mále. Radost mohla naplno propuknout až v devadesáté minutě. Podívejte se na video!

Výpadky signálu? K naštvání

K podráždění fanouškovských nervů přispěli i organizátoři televizního přenosu. Příznivce obou týmu to opravdu naštvalo a před prázdnou obří obrazovkou to dávali pískotem a bučením pořádně najevo. Když pak obraz naskočil, radovali se jako když padne gól.


Dav málem ušlapal fanoušky

Obavy s výtržností se v dějišti mistriovství naštěstí nenaplnily.Jedinou kaňkou jsou dva těžce zranění ve Vídni. Při průtrži mračen nastal hromadný úprk z fanouškovské zóny v centru města. Dav strhl na zem několik lidí, kterým hrozilo ušlapání.


Zato v Německu na několika místech chuligáni řádili. V Saské Kamenici fotbaloví fanoušci napadli policisty,  z nichž šest bylo zraněno. Poškozeno bylo také několik policejních vozů. V západoněmeckém Hannoveru policie zadržela 20 pravicových extremistů, kteří při oslavách vítězství provolávali rasistická hesla. V Kolíně nad Rýnem policie preventivně zadržela skupinu chuligánů, kteří jsou známí opakovaným podněcováním bitek.Turci stějně slavili!

V Německu žije početná Turecká menšina. Její členové se již před zápasem nechali slyšet, že budou slavit v každém případě. V ulicích tak byl k vidění zvláštní úkaz: Turek mává tureckou vlajkou a skanduje „Deutschland, Deutschland!“

rad, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události