Fotbal

"Případ" Abraham: co je v pozadí?

Nezkrotný živel Abraham byl přeřazen do B týmu

Problémový hráč- taková nálepka se pojí s jménem Martin Abraham. Hráč, který je především znám spíše svými excesy, než fotbalový uměním opět přestřelil.

Řádil jako tajfun

Podle informací serveru totalsport.cz Abraham v kabině Slavie řádil jako tajfun. Incident se měl stát po příjezdu hráčů pražského klubu z krkonošského soustředění. Abrahama údajně rozlítilo, že ho trenér Jarolím nechtěl uvolnit z tréninku, aby mohl hlídat své děti. Jarolím své rozhodnutí odůvodnil tím, že Abraham je profesionálním fotbalistou a ať si své hlídaní zařídí jinak. Jarolímovo zamítnutí Abrahama rozlítilo natolik, že začal v kabině kopat do věcí a sprostě nadávat. Trpělivost Karla Jarolíma již přetekla, a tak hráče, kterého přivedl ze Sparty, přeřadil do B týmu.

Oficiální vyjádření klubu

"Martin Abraham porušil interní pravidla klubu a byl přeřazen do rezervy. Jsou tři možnosti jeho budoucnosti, buď se do týmu vrátí, zůstane v béčku, nebo si najde zahraniční angažmá," uvedl manažer pro komunikaci Ondřej Zlámal.

„Jednalo se o konflikt, ke kterému došlo na začátku týdne. K chování profesionálního fotbalisty patří úplně jiná míra sebeovládání," dodává ke kauze slávistický mluvčí.

Nic bližšího o události neví ani jeho manažer Dalibor Lacina. „Jsem s italským hráčem Christianem Zaccardem ve Wolfsburgu a zatím ke mně žádné informace nepronikly,“ řekl Lacina.

Abraham je "horká hlava"

Hráč je znám svou impulzivností a má problém v kolektivu. Sparťanská ani slávistická kabina Abrahama nepřijala. Bývalý hráč Sparty měl v dubnu konflikt s asistentem trenéra Řehákem, který hráči zazlívá působení ve Spartě.

Kauza Teplice

Během svého působení ve Spartě nešetřil emocemi v utkání proti Teplicím, v němž byl vyloučen po červené kartě, i když v době incidentu již byl na střídačce. Spoluhráči ho museli držet, jinak by pravděpodobně došlo k fyzické inzultaci rozhodčího, kterému vyhrožoval smrtí. Následně od svého letenského klubu dostal za tento prohřešek pokutu 150 000 korun.

hrc, Mediafax, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události