Fotbal

Tipujte nového mistra Evropy!

Kdo podle Vás vyhraje? Německo nebo Španělsko?

Finále bez překvapení

Podíváme-li se na poslední čtyři mistrovství Evropy, překvapivá a očekáváná finále to mají na střídačku.

V roce 1996 se do finále prodychtilo proti Němcům Česko, o čtyři roky později se utkali favorité Itálie s Francií. V roce 2004 šokovalo fotbalovou Evropu Řecko. Letos to dlouho vypadalo, že po něm převezme štafetu Turecko. Nakonec má ale finále celkem očekávané obsazení. V neděli se ve Vídeňském Prátru utkají Německo se Španělskem.


S oběma se počítalo

S oběma týmy se před začátkem mistrovství Evropy počítalo. Německá mašina funguje spolehlivě na většině turnajů. Bude usilovat o čtvrtý titul, navíc má na svém kontě dvě prohrané finálové účastí.To znamená obdivuhodnou bilanci. Třináct turnajů, téměř polovina z nich s Němci ve finále.


Španělé patří dlouhodobě k nejlepším evropským celkům, v posledních letech jim ale výraznější úspěch uniká. Finále mistrovství starého kontinentu si zahráli dvakrát, ale už je to hodně dávno. Jediný titul mají z roku 1964, kdy si také poradili s Ruskem, v roce 1984 prohráli ve finále v Paříži s Francií.


Tipujte nového mistra Evropy

Šance obou celků ve finále vypadají vyrovnaně. Němcům pomáhá jejich buldočí povaha a psychická odolnost, Španělé zase prochází turnajem suverénně a v utkání s Ruskem jasně ukázali svou kvalitu. Kdo se podle Vás stane novým mistrem Evropy? Hlasujte v anketě a pište své názory do diskuze pod článkem!

Cesta Německa do finále:

Skupina:
Německo – Polsko 2:0
Německo – Chorvatsko 1:2
Německo – Rakousko 1:0

Čtvrtfinále:Německo – Portugalsko 3:2
Semifinále: Německo – Turecko: 3:2

Cesta Španělska do finále:

Skupina: Španělsko – Rusko 4:1
Španělsko – Švédsko 2:1
Španělsko – Řecko 2:1

Čtvrtfinále:Španělsko – Itálie 0:0, na penalty 4:2
Semifinále: Španělsko – Rusko 3:0

rad, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události