Hokej

Jágr by rád zůstal v Rangers

Stěhování do jiného klubu se nebrání, ale nejraději by ještě hrál dva roky v NHL

O Jaromíra Jágra je stále zájem. Nabídek je dost, ale český hokejista se musí rozhodovat rychle. Pokud se na kontraktu nedomluví do 1.července, stane se nechráněným volným hráčem.

Jágr ještě neví, kde bude působit

"Byl bych rád, abych měl už jasno. Je to všechno složitější, ale opravdu nevím. Jeden den to vypadá, že budu hrát v Evropě, jeden den zase, že v NHL," řekl Jágr na tiskové konferenci v Prostějově.
Jágrovi 30. června skončí sedmiletá smlouva, kterou uzavřel ještě ve Washingtonu. Po jejím vypršení by se stal volným hráčem.

O nabídky nemá nouzi

Nejznámějšího českého hokejistu by si rádi udrželi v New Yorku Rangers, ale jezdci nejsou jediným týmem v NHL, který má o Jágra zájem. "Co jsem slyšel, tak by tam mělo být více zájemců z NHL než jenom Rangers. Ještě nikdy jsem volný hráč nebyl, takže by bylo hloupé neposlechnout si i jiné nabídky. Byl bych sám proti sobě, kdybych chtěl něco uspěchat," nebránil by se Jágr dalšímu stěhování.

Ve hře je i ruský Omsk

Podle deníku New York Post Jágrovi v Omsku nabízí 35 milionů korun za tři roky. "To je pěkné," řekl Jágr. "Výši jednotlivých nabídek znám, ale kolikrát se tomu směju. Zajímalo by mě, kde to berou, je to zkreslené nahoru i dolů. S Omskem jedná druhý agent. Je to stejné jako s New Yorkem, jednání probíhají. Ale opravdu nevím, jak to dopadne," okomentoval situaci Jágr.


Jágrovi pochyby o částce, kterou mu podle deníku New York Post Omsk nabízel, potvrdil majitel ruského klubu Anatolij Bardin.

"To má být seriózní deník? Jestli ano, tak proč píšou takové nesmysly? Pětatřicet milionů dolarů, to je bláznovství, ne nabídka," důrazně se ohradil Bardin.

Návrat domů? Na to je ještě brzy...

"Otec i fanoušci Kladna by si přáli, abych se vrátil domů. Ale ten čas ještě nepřišel. Ještě bych chtěl hrát dva roky NHL," řekl Jágr. "Vždycky jsem hrál nejlepší hokej pod tlakem. Takže doufám, že to dopadne tak, že budu hrát tam, kde na mně budou vysoké nároky."

Rangers teď s Jágrem nejsou v kontaktu

Generální manažer Jezdců Glen Sather ale sdělil, že s Jágrem v posledních dnech není v kontaktu, dílčí zprávy pak dostává pouze od hokejistova zástupce v severní Americe Pata Brissona. "Mluvil jsem s Brissonem v minulém týdnu na draftu v Ottawě a řekl jsem mu, že se chci dohodnout. Od té doby ale žádná komunikace neproběhla," řekl Sather.
Jágr v příštích dnech plánuje návrat do New Yorku a je více než pravděpodobné, že se sejde s manažerem Satherem a bude jednat o prodloužení smlouvy v New Yorku.
"On je generální manažer, a pokud chce, aby tam hráč chtěl, tak on by měl být ten, kdo udělá první krok. Udělal ho, ale myslel jsem, že to bude o něco dřív než dva týdny nebo deset dní před koncem června," prohlásil Jágr.

"Buď zůstanu v New Yorku, nebo se budu vracet do Evropy, všechno tam nechám a rozdám to. Nebo podepíšu jinam a budu se stěhovat v Americe,"

Na to, jak vše dopadne, si budeme muset ještě chvíli počkat.

rad, hrc, Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události