Sport

Skandální Gimelstob

Skandální Gimelstob
Zdroj: čtk, tn.cz

Americký tenisový veterán Justin Gimbelstob tenistky nejprve urážel a pak se omlouval.

Svérázný chlapík je tenhle Justin Gimelstob. Bývalý americký tenista se rozhodla vstoupit do role hráčského zástupce organizace ATP trochu podivným způsobem. V rozhlasovém pořadu jednak trochu neomaleně obdivoval půvab některých tenistek, ale hlavně se pořádně obul do bývalé ruské hráčky Anny Kurnikovové.

"Gentleman" a "znalec" ženské krásy Gimelstob

Francouzky  Tatiana Golovinová a Alizé Cornetovájsou podle něj "šťabajzničky". Jeho "znaleckému" oku neunikla ani nejlepší česká tenistka Nicole Vaidišová, která je podle něj velmi vyvinutá mladá hráčka. Gimelstob tehdy evidentně nemluvil o její tenisové úrovni.
Sexistické narážky by se s přimhouřením obou očí dali americkému vtipálkovi odpustit. Tak se k této věci koneckonců postavila i Vaidišová. "Znám jeho smysl pro humor, on takhle mluví. Můžu to pustit z hlavy. To se stane. Řeknete něco, co tak ani nemyslíte. On je jinak milý člověk," řekla Vaidišová, která je evidentně nad věcí.

Kurniková je podle Američana děvka

Co však mu nelze odpustit jsou výroky na adresu Anny Kurnikovové, kterou označil za „děvka“. „Je to děvka. Pohrdám jí na maximální možné hranici, těsně před nenávistí,“ řekl přesně Američan.Gimelstob mimo jiné vyprávěl, jak chtěl při exhibici Kurnikovovou zasáhnout podáním. "Když nepláče po cestě z kurtu, neudělal jsem správně svou práci," poznamenal na adresu bývalé tenistky, k níž podle vlastních slov necítí sebemenší respekt.

Omluva je asi k ničemu

"Jsem sám ze sebe znechucený. Přebírám plnou odpovědnost za všechna slova, která vyšla z mých úst, a vzhledem k tomu, že už je nemohu vzít zpátky, doufám, že moje upřímná lítost pomůže vyléčit rány, které mnohé utrpěly," omlouval se Gimelstob.


Lepší by však bylo, když by Američan nejdřív přemýšlel a pak teprve pálil a ne opačně. Nálepku pořádného „sprosťáka“ už mu každopádně nikdo neodejme.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události