Fotbal

Dnes se rozhodne o evropských šampionech

Dnes se rozhodne o evropských šampionech
Zdroj: tn.cz

Fotbalová bitva o evropský titul mezi Španělskem a Německem přichází. Ani jeden z týmů nebude kompletní.

Španělé naposledy vyhráli v roce 1964 a teď mají jedinečnou možnost vstoupit do historie znovu. Podle bookmakerů jsou totiž favority právě oni.



Ballack potěšil španělské fanoušky

Kurz na vítězství Španělů vyletěl nahoru poté, co se zranil německý špílmachr Michael Ballack. 31letý kapitán německého národního mužstva si poranil lýtkový sval v pátek a od té doby netrénuje. Ani Španělé nebudou kompletní. Absence útočníky Davida Villy, byť je nejlepším střelcem turnaje, však pro španělský tým nesrovnatelně menší ránou.

Do hry naskočí nejspíš Fabregas

Tým trenéra Aragonese však disponuje elitní lavičkou, na níž nejvíc září klenot jménem Cesc Fabregas. Útočník Arsenalu nahradil Villu už v předchozím zápase s Ruskem a hned zařídil dva góly. Zkušený španělský kouč ho pravděpodobně postaví i dnes. To by však znamenalo změnu taktického rozestavení, které by počítalo s jedním útočníkem a pěti záložníky.


V roli osamoceného forvarda by vystupoval Fernando Torres, Fabregas by se jako tvůrce hry zařadil do středu záložní řady. „Možná nebudeme mít takovou sílu v útoku, za to však soupeře přetlačíme v záloze,“ poznamenal Aragones ke zmíněné taktické variantě. „Ještě jsem se nerozhodnul, ve hře jsou však stále dva útočníci,“ řekl Aragones.

Basti nebo Tim?

Trenér Německa Löw má připravenou nouzovou variantu, pokud Ballack nenastoupí. „Jsou zde dvě možnosti, Tim Borowski nebo Bastion Schweinsteiger. Oba jsou schopní hrát na jeho místě. Rozhodneme se v neděli,“ řekl německý trenér.


Do německé sestavy se naopak vrací defenzivní záložník Torsten Frings, který si v posledním duelu základní skupiny s Rakouskem zlomil žebro.


Fotbalové galapředstavení začíná ve 20:45 na stadionu Ernsta Happela ve Vídni.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události