Fotbal

Löw: Máme mentalitu vítězů

Löw: Máme mentalitu vítězů

Ačkoliv si trenér Německa Joachim Löw uvědomuje sílu Španělů, tak poraženecké řeči rozhodně nemá.

„Španělé prokázali na šampionátu nejstabilnější formu, jejich hra je plná flexibility a pohybu. Dokážou si dávat na milimetr přesné přihrávky,“ uvědomuje si silné stránky španělského týmu Löw.


"Mnoho jejich hráčů má zkušenosti z těžkých zápasů z Ligy mistrů, takže jsou zvyklí hrát pod enormním psychickým tlakem," přidává další možnou výhodu mužstva z pyrenejského poloostrova.

Löw: Máme mentalitu vítězů

Španělé na cestě do finále zatím neztratili ani bod, zatímco Němci prohráli ve skupině s Chorvatskem. Ani v dalších zápasech neprokazovali nijak oslnivou formu. „Sice jsme nepředvedli ve všech zápasech úplně perfektní výkon. Teď jsme však ve finále a to je úplně jiný zápas. Máme mentalitu vítězů a to může rozhodnout," řekl odhodlaně Löw.

Úkol zněl jasně, přerušit španělskou mezihru

Podle stuttgartského středopolaře Thomase Hitzelspergera je úspěch odvozen od toho, jak se německým fotbalistům podaří narušovat španělskou mezihru.


„Musíme k nim přistupovat co nejdříve a nenechat jim ani metr prostoru. Nejhorší věc, kterou můžete udělat, je dát jím prostor a čas na hru,“ řekl Hitzlsperger. „Pokud se nám podaří tuhle hru předvádět od první minuty, tak máme šanci zvítězit,“ dodal.

Využijí Němci služeb svého špióna?

V roli rádce by mohl vystupovat jeho spoluhráč Christoph Metzelder, který od roku 2007 hraje v Realu Madrid. V dresu bílého baletu hraje  s brankářem Ikerem Casillasem a Sergiem Ramosem.


Ve španělské nejvyšší fotbalové soutěži se potkal s dalšími španělskými reprezentanty Davidem Silvou, Marciem Sennou nebo Raulem Albiolou. Za velkého znalce španělského fotbalu se však nepovažuje. „Naši reprezentační skauti pečlivě studovali hru Španělů v některých zápasech a ví toho o jejich fotbale určitě víc než já,“ řekl vysoký obránce.

Metzelder: Přátelství musí jít stranou

„Nicméně jsem poznal mentalitu španělských hráčů a také vím, jak proti nim hrát. Dám spoluhráčům pár tipů. Pochybuji však,  že by měly mít nějaký zvláštní význam,“ dodal Metzelder, který je podle trenéra Manchesteru Alexe Fergussona nejlepší střední obránce na světě.


27letý obránce  také prozradil, že je v kontaktu se spoluhráči Casillasem a Ramosem. "Vycházím s klukama moc dobře. Poslali jsme si gratulace k postupu do finále. Ale veškeré projevy přátelství dáme v neděli na devadesát minut k ledu," řekl rázně Metzelder.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události