Fotbal

Přepiště dějiny! Španělé po 44 letech vyhráli mistrovství Evropy!

Konečně se dočkali. A stálo to za to. Španělští hráči nedali Němcům šanci.

I fotbal bývá spravedlivý. Přesvědčili se o tom hráči Španělska, kteří zaslouženě porazili ve finále Německo 1:0. Lehkost, s jakou si Španělé dokázali poradit s Němci, nemá ve finálových utkáních EURO obdoby. Nebyl to vyrovnaný zápas, na hřišti bylo jen jedno mužstvo. Pyrenejský poloostrov oprávněně slaví zasloužený titul.Neztratili ani bod

Tým trenéra Aragonése, který na šampionátu prokazoval nejstabilnější formu a neztratil ani bod, dokázal porazit německou družinu, vedenou kapitánem Ballackem. Skvěle hrající Španělé za celý zápas nepustili Němce do žádné vážnější šance. Jedinou německou střelu, která splnila přísnější parametry, vyslal na Casillasovu branku kapitán Ballack. 
Celý zápas měl jednoznačný průběh. Španělé si dali pár rychlých přihrávek a byli před Lehmannem. Naopak němečtí buldoci se dlouho nemohli dostat na dostřel Casillasovi branky. Když už se objevili blízko španělské svatyně, pálili jen z dálky vedle. Jejich bojovná, ale předvídatelná hra neměla proti sebevědomě hrajícím Španělům šanci.

Rozhodl Torres

Po opatrném začátku, kdy ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu, trefil ve 23. minutě Torres tyč. Jako by tím chtěl předznamenat další vývoj utkání. Ten samý hráč totiž o pár minut později převzal míč, přesprintoval kolem obránce Lahma a chladnokrevně zakončil obloučkem přes padajícího Lehmanna.
Osamocený bojovník na hrotu Torres si gól nemohl nechat na lepší chvíli. Jediná branka mu stačila k tomu, aby se stal národním hrdinou. Čtyři branky jeho kolegy Davida Villy jsou zapomenuty, hrdinou je Torres - muž který dostal Němce do kolen.Střídání Německu nepomohlo

Po vstřeleném gólu trenér Německa Löw vystřídal chybujícího Lahma a poslal na hřiště útočníka Kevina Kurányiho. To sice oživilo hru Němců, ale ke kýženému gólu to nevedlo. Španělé nadále kontrolovali hru a Němce nepouštěli do šancí. Začaly pracovat emoce, ale ani provokace Němcům nenesly ovoce.

Španělé mohli přidat další branky

Španělé se po vstřeleném gólu nezatáhli do obraného bloku, ale nadále presovali německou rozehrávku. Ta pod tlakem nepůsobila vůbec jistě a technicky skvěle vybavení Španělé se lehce dostávali do dalších šancí. V zápase Němce držel velmi dobře chytající Lehmann, který zlikvidoval gólovou hlavičku Ramose z 67. minuty a nebezpečnou střelu Xaviho o chvíli později. Z hráčů z Pyrenejského poloostrova čišela velká jistota a sebevědomí. Němci se pokoušeli o závěrečný nápor, ale družina kolem Puyola je nenechala nadechnout a i poslední minuty trávili Španělé na německé polovině.

Arragonés se loučí trofejí

Nedokázal si představit lepší loučení. A nyní se stalo skutečností. Téměr sedmdesátiletý kouč Španělska již v průběhu turnaje prohlásil, že po EURU u španělské reprezentace končí. Hráči se tak se svým trenérem loučí tím nejlepším způsobem- trofejí pro nejlepší evropský tým.

Dobrá zpráva pro fotbal

Na turnajích EURO to není moc časté, ale letos vyhrál vyloženě ofenzivní tým. Žádné betonování a nakopávání míčů na ¨vysoké útočníky, ale rychlé krátké přihrávky, přesné přenesení hry, velmi rychlé sprinty... A samozřejmě hodně gólů. Prostě dynamická hra, která nenechá žádného fanouška v klidu. Tak vypadala hra Španělů, kteří svým stylem a dokonalým načasováním formy pohladili po duši nejednoho fotbalového gurmána. Na cestě za triumfem na turnaji ani jednou neprohráli a hořkost porážky nepoznali od roku 2007- tedy již ve 22 zápasech po sobě.
Titul je tam, kde má být a s klidným srcem můžeme říci, že je zcela zasloužený!

hrc
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události