Fotbal

Kiksy a propadáky EURA. Vyberte ten největší!

Fotbal má své hrdiny ale také poražené. Jedni odcházejí jako vítězové, ti druzí se svěšenou hlavou

Pomozte nám zvolit ten největší kiks a propadák EURA. Redakce tn.cz vybrala 7 momentů, které ovlivnili letošní turnaj. Který byl podle vás tím největším kiksem?1. Výpadek přenosu

V semifinálovém utkání mezi Německem a Tureckem došlo k nevídaným výpadkům přenosu. Výpadky postihly téměř polovinu druhého poločasu a objevily se na téměř všech stanicích, které Euro přenášejí.V době, kdy zápas gradoval, byli diváci ochuzeni o dramatický závěr zápasu včetně dvou gólů.2. Český kolaps

Bylo by jednoduché svalit vinu za porážku s Tureckem na Petra Čecha. Na prohře se podílel celý tým. Fakta jsou ale jasná. Češi vedli dvě minuty před koncem nad Tureckem a směřovali do čtvrtfinále. Poté Čechovi při jednoduchém centru vypadl míč a rázem to bylo to 2:2. Jen o pár desítek vteřin později chyboval Jankulovski a a Nihat zasadil rozhozeným Čechům smrtící úder, ze kterého se Brücknerovi hoši již nevzpamatovali.

3. Di Natale nedal penaltu

Po bezbrankovém zápase mezi Itálií a Španělskem o postupujím do semifinále rozhodovaly v pokutové kopy. Všichni Španělští fanoušci již notnou chvíli pískali na Di Nataleho, který v průběhu zápasu simuloval a zbrzdil útočnou akci Španělů. Všichni očekávali, že Di Natale penaltu kopat nepůjde. Ale on si postavil míč - a nedal! Jeho arogantnost stála Italy postup mezi nejlepší 4 týmy turnaje.4.
Henry a Benzema vyhořeli

Mělo to být nejúdernější duo na šampionátu, ale dohromady vstřelili jen jednu branku. Barcelonský ostrostřelec na hřišti jen stínoval. Už není tím Henrym, kterého se bojí celá Evropa. Benzema šel do turnaje s pověstí „zázračného dítěte francouzského fotbalu,“ ale ve dvou zápasech nevstřelil jediný gól. Navíc nepřesvědčil ani herně.

5. Řecká reprezentace


Řekové vyhráli EURO před čtyřmi lety, ale letos potvrdili, že jejich defenzivnímu fotbalu již odzvonilo. Jediný vstřelený gól ve třech zápasech a konec ve skupině je hodně tragická vizitka pro šampiony z roku 2004. Ale mohlo být i hůř. Kdyby Řekové nevstřelili v posledním utkání gól, stali by se jediným obhájcem v historii, kterému by se takový kousek "podařil".

6. Červená karta pro Volkana Demirela

Blíží se konec zápasu Česká Republika – Turecko. Turci jsou ve vedení a český tým zahrává rohový kop. Pak dojde k nečekanému zkratu tureckého gólmana, který nesportovně povalí Jana Kollera. Dostává červenou kartu a přichází o spanilou jízdu Turecka do semifinále. Své spoluhráče pozoruje z tribuny.

7. Luca Toni bez gólu

S 31 góly nejlepší střelec Bundesligy, který měl jako tank ničit obrany soupeře. Na hřišti se sice dostal do mnoha šancí, ale ani ty nejvyloženější neproměnil. Jako kdybychom pozorovali jiného Toniho, než v klubu. Na hřišti byl nejistý, nevěděl, kde se má pohybovat a když se dostal do šance, míč končil daleko od branky. Za celý turnaj nerozvlnil síť ani jednou a to stálo Itálii postup do dalších bojů.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události