Fotbal

Madrid zažil fotbalovou extázi

Španělské fotbalové mistry Evropy vítali v Madridu tisíce fanoušků.

V pondělí večer přistálo na madridském letiště letadlo, které mělo na trupu namalován všeříkající nápis "campeones" neboli šampioni. Domů se vrátili hrdinové, fotbaloví mistři Evropy.


Už na letišti čekaly tisíce jásajících fanoušků. Jako první se na schodech z letadla ukázali kapitán týmu Iker Casillas a kouč Luis Aragonés, kteří společně drželi v roce pohár pro evropské šampiony.


Jedna velká oslava

Třiadvacetičlenný kádr trávil let z Vídně v bujarých oslavách a ani po příletu ze svého tempa neslevil. Čekání na autobus, který je měl dovézt do centra Madridu, si většina z nich krátila popíjením piva. Poté se národní hrdinové vydali na jízdu v otevřeném autobusu do centru města.Luisi zůstaň!

Zde na ně čekali desetitisíce fanoušků, kteří jásali „Ano, teď je pohár náš“. Skandující dav se rovněž nechtěl smířit s tím, že by měl odejít trenér Luis Aragones. „Luisi zůstaň,“ volali fanoušci po setrvání 69letého trenéra u španělské reprezentace.  Podle novinářů cestujících na palubě letadla společně z hráči, Aragonese přemlouvali k setrvání u národního týmu i samotní fotbalisté.

Aragones: Máme nejlepší tým na světě!

Jako první se rozhodl sdělit svoje pocity jásajícímu týmu kapitán Iker Casillas. Teprve teď si uvědomuje, čeho jsme dosáhli. A jsme hrozně rádi, že ten pocit můžeme sdílet s vámi všemi,“ řekl dojatý brankář Realu Madrid. Pak předal mikrofon „muži, který nás dostal tam, kde teď jsme, Luisi Aragonesovi. “Kdy jindy vyhrát Euro, než teď, když máme nejlepší tým na světě,“ řekl dojatý Aragones.


Nedělním vítězstvím 1:0 nad Německem získali Španělé titul po 44 letech, když porazili na domácím šampionátu ve finále Sovětský svaz.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.