Sport

Bauer řádil na vodě i na sněhu

Lukáš Bauer si umí náročnou letní přípravu pořádně okořenit.


Program má nejlepší český lyžař skutečně nabitý. Není to však pouze o tunách tréninkových dávek, ale také o odreagování. Na soustředění ve Finsku se při cestě se svým reklamním partnerem potkal například s dvojnásobným mistrem světa vozů formule 1 Mikou Häkkinenem.

Srdce až v kalhotách

Hlavně se však projel ve formuli 1. V tuto chvíli však není řeč o autech, ale o lodích. Bauer si totiž vyzkoušel jízdu v závodním motorovém člunu, které dokáže na mořské hladině svištět rychlostí hodně přes 200 km/h. V zatáčkách pak dochází k přetížení až 6 G. „Bylo to super a skvělý zážitek,“ rozplýval se Bauer.

Jak chutná alpské peklo?

Z Finska odjel společně s ostatními členy národního týmu polykat tuny tréninkových dávek na přípravný kemp do Passo Tonale. V italských Alpách bydleli běžci ve výšce 1850 metrů. Kondici zde nabírali od 8. až do 24. června. "Soustředění bylo těžké, jezdili jsme i etapové závody a časovky v rámci našeho týmu. Dokonce nám i sněžilo, pak pršelo a posledních pět dnů bylo vedro," uvedl Bauer na svých internetových stránkách.

Bauer pomohl bikerům k historickému úspěchu

Ke konci kempu jeli běžci povzbudit české bikery do Val di Sole na mistrovství světa na horských kolech. Možná i díky jejich hlasivkám dojel Jaroslav Kulhavý na historickém jedenáctém místě. "Jelikož občas jezdím závody na horáku, tak jsem se chtěl podívat, jak to mastí kluci v Elite a místy to byl slušnej hukot," zjistil Bauer.

Nejlepší český lyžar už zase zářil

Po krátké zastávce doma odletěl 28. června s Martinem Jakešem do Norska. V horách v Merakeru u Trondheimu se zúčastnil závodů na 15 km klasicky na normálních lyžích na sněhu a stíhačky na kolečkových lyžích na stejně dlouhé trati. Ve světové konkurenci se mu vedlo výborně. Pokud chcete vědět více, tak se podívejte na video.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události